C.J. HOPKINS: ZÁPAD NA CESTE K TOTALITE

Jedným z najrozhodnejších a najvýrečnejších varovných kritikov pred novou totalitou je americký dramatik, prozaik a politický satirik C. J. Hopkins. Je známy najmä vďaka svojmu dystopickému románu „Zone 23“ a divadelným hrám ako „Horse Country“ a „The Extremists“.

Ľudia si môžu nahovárať, že nevideli, kam sa veci za posledných 17 mesiacov posunuli, ale videli. Na ceste videli všetky znamenia. Všetky nápisy boli napísané veľkými, tučnými písmenami.

Nebudem vám znovu ukazovať všetky tieto znaky. Ľudia ako ja na ne upozorňujú a čítajú ich nahlas už 17 mesiacov. Každý, kto niečo vie o dejinách totalitarizmu, o tom, ako postupne mení spoločnosť na obludný obraz seba samého, od začiatku vedel, čo je „nový normál“, a my sme na to nahlas upozorňovali.

Sme svedkami toho, ako nový normál mení našu spoločnosť na paranoidnú, chorú, autoritársku dystópiu, v ktorej sa ľudia musia preukazovať „dokladmi“, aby mohli ísť do kina alebo na kávu, a verejne prejavovať svoju ideologickú konformitu, aby mohli vstúpiť do supermarketu a kúpiť si potraviny.

Sledovali sme, ako Nový normál premenil väčšinu más na nenávistný, hysterický dav, ktorý otvorene prenasleduje „neočkovaných“, oficiálnych „podľudí“ Nového normálu.

Sledovali sme, ako nová normalita robí presne to isté, čo robili všetky totalitné hnutia v dejinách pred ňou, a to presne podľa pravidiel. Na to všetko sme upozorňovali na každom kroku. Nebudem to všetko opakovať.

Zdokumentujem však, kde sme teraz a ako sme sa sem dostali… pre záznam, aby ľudia, ktorí vám neskôr povedia, že „netušili, kam tie vlaky idú“, pochopili, prečo im už nedôverujeme a prečo ich považujeme za zbabelcov a kolaborantov alebo ešte horšie.

Áno, znie to tvrdo, ale toto nie je hra. Tu nejde o rozdielnosť názorov. Globálno-kapitalistický vládnuci establišment sa chystá zaviesť novú, ešte otvorenejšiu totalitnú spoločenskú štruktúru a spôsob vládnutia. Rušia naše ústavné a ľudské práva a presúvajú moc zo suverénnych vlád a demokratických inštitúcií na nezodpovedné globálne subjekty, ktoré nie sú podriadené žiadnemu národu ani jeho obyvateľom.

Toto sa deje… práve teraz. Toto nie je televízny program. To sa skutočne deje.

Čas, keď sa ľudia mali „prebudiť“, sa skončil. V tejto chvíli sa buď pridáte k boju za zachovanie zvyškov týchto práv a suverenity, alebo sa podvolíte „novému normálu“, globálnej kapitalistickej totalite. Je mi jedno, čomu veríte o víruse, jeho zmutovaných variantoch alebo experimentálnych „vakcínach“. Toto nie je abstraktný argument o „vede“. Je to boj… politický, ideologický boj. Na jednej strane je demokracia, na druhej totalita. Vyberte si jednu z dvoch zatratených strán a žite s ňou.

Každopádne, tu je súčasný stav vecí a to, ako sme sa sem dostali, len v hrubých rysoch.

Je august 2021 a Nemecko oficiálne zakázalo demonštrácie proti oficiálnej ideológii „nového normálu“. Ostatné verejné podujatia, ako napríklad demonštrácia na Christopher Street Day pred týždňom, sú stále povolené. Postavenie politickej opozície mimo zákon je klasickým znakom totalitných systémov. Je to tiež klasický krok nemeckých orgánov, ktorý im poskytne zámienku, aby zajtra mohli na demonštrantov nasadiť hrdlorezov z Nového režimu.

V Austrálii sa armáda používa na vynucovanie úplného dodržiavania vládnych nariadení… uzamykanie, povinné rituály verejnej poslušnosti atď. Inými slovami, de facto tu platí stanné právo. To je ďalšia klasická črta totalitných systémov.

Vo Francúzsku sú teraz majitelia reštaurácií a iných podnikov, ktorí obsluhujú „neočkovaných“, uväznení, a samozrejme aj „neočkovaní“. K obetnému baránkovi, démonizácii a marginalizácii „neočkovaných“ dochádza v krajinách po celom svete. Francúzsko je len jedným z extrémnych príkladov. Démonizácia, dehumanizácia a vylúčenie menšín – najmä politických odporcov režimu – je ďalším klasickým znakom totalitných systémov.

V Spojenom kráľovstve, Taliansku, Grécku a mnohých ďalších krajinách sveta sa tento pseudomedicínsky systém sociálnej segregácie zaviedol aj s cieľom rozdeliť spoločnosť na „dobrých“ (t. j. vyhovujúcich) a „zlých“ (t. j. nevyhovujúcich). „Dobrí ľudia“ sú oprávnení a povzbudzovaní úradmi a médiami, aby si vylievali svoj hnev na „neočkovaných“, požadovali našu segregáciu v internačných táboroch a otvorene sa vyhrážali, že nás brutálne zavraždia. Aj to je charakteristickým znakom totalitných systémov.

A práve v tejto situácii sa nachádzame, priatelia.

Nedostali sme sa tam cez noc. Toto sú len niektoré z neklamných znakov na ceste k totalite, na ktoré som upozorňoval posledných 17 mesiacov.

A teraz sme tam, kam sme celý čas smerovali… priamo do blížiacej sa búrky alebo možno globálnej občianskej vojny. Toto nie je koniec cesty k totalite, ale som si istý, že sme na začiatku. Mám pocit, že sa to čoskoro zvrtne. Veľmi škaredé. Mimoriadne škaredé. Tí z nás, ktorí bojujú za zachovanie našich práv a aspoň náznaku demokracie, sú v prevahe, ale ešte sme nepovedali posledné slovo… a sú nás milióny a sme bdelí.

Ak ste tak ešte neurobili, vyberte si stranu. Ale predtým by ste sa mali pozrieť na históriu totalitných systémov, ktoré z nejakého dôvodu nikdy nefungujú v prospech totalitárov, aspoň nie z dlhodobého hľadiska. Nie som profesionálny filozof, ale mám podozrenie, že to súvisí s nezlomnou túžbou niektorých ľudí po slobode a našou ochotou bojovať za ňu, niekedy až na smrť.

Mám pocit, že toto je jeden z takýchto momentov.

Prepáčte, že som také „Statočné srdce“ (William Wallace, škótsky bojovník za slobodu), ale práve sa pripravujem na to, že ma zajtra vymlátia z hlavy noví normálni zločinci, takže som trochu… veď viete, príliš emocionálny.

Ale vážne, vyberte si stranu… hneď… alebo bude strana vybraná za vás.

https://cjhopkins.substack.com/p/the-road-to-totalitarianism

https://www.freiewelt.net/nachricht/cj-hopkins-der-westen-ist-auf-der-strasse-in-den-totalitarismus-10085880/