JOUROCENZÚRA S MAINSTREAMOVÝMI ROZPRÁVKAMI

Komisia EÚ, ktorú nikto nevolí, v súčasnosti má predsedu, troch výkonných podpredsedov, vysokého predstaviteľa (Josep Borrell), štyroch ďalších podpredsedov (jedna podpredsedníčka odstúpila, pretože je vo väzení) a 17 ďalších komisárov a jedného dezignovaného komisára. Jednou z podpredsedníčok je česká politička Věra Jourová. Práve ona dostala post komisárky EÚ pre „hodnoty a transparentnosť“. V nedávnej minulosti sa preslávila predovšetkým svojou do očí bijúcou nenávisťou proti Maďarsku.

V septembri 2020 označila Maďarsko za „chorú demokraciu“. Maďarsko sa s tým nezmierilo a žiadalo výmenu podpredsedníčky a ukončilo bilaterálne vzťahy.

Denník Süddeutsche Zeitung vtedy napísal, že maďarský premiér Viktor Orbán požadoval odstúpenie podpredsedníčky Európskej komisie Věry Jourovej. „Tým, že podpredsedníčka Komisie nazvala Maďarsko ‚chorou demokraciou‘, urazila Maďarsko a maďarský ľud,“ napísal pravicový politik v liste predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej.

Jeho krajina preto „pozastavila bilaterálne vzťahy s podpredsedníčkou Komisie,“ dodal Orbán podľa správy štátnej tlačovej agentúry MTI. Jej odvolanie z funkcie bolo „nevyhnutné a potrebné“.

Věra Jourová neodstúpila z funkcie. Namiesto toho sa zúčastnila na tohtoročnom Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose. Tam sa správala ako megalomanka. So všetkou vážnosťou požadovala, aby boli všetky alternatívne médiá na celom svete (!) demonetizované, a tým zbavené ekonomických základov. Toto je prípravná fáza ku konečnému zákazu. Pozdravy zo ZSSR.

Podľa rakúskeho portálu Report24 iba altmedia ponúkali pohľady založené na realite. „Boli to predovšetkým alternatívne a slobodné médiá, ktoré opakovane poukazovali na kritické postrehy, zatiaľ čo mainstream zostával dobre vychovaný a poslušný vládnej línii. Aj to by sa dalo označiť za totálne zlyhanie takzvanej ‚štvrtej moci‘.Toto zlyhanie korporátnych a štátnych médií však majú politici odmeniť tým, že chcú slobodným alternatívam konečne vypnúť prísun peňazí (konkrétne financovanie prostredníctvom reklamy).“

Ďalej sa v ňom uvádza:

Jourová hrdo vyhlásila: „Európsky reklamný priemysel […] potvrdil, že nebude financovať ani podporovať tých, ktorí šíria dezinformácie. A to napriek tomu, že údajné „dezinformácie“ alternatívnych a slobodných médií sa v poslednom čase opakovane ukázali ako správne a pravdivé, zatiaľ čo mainstreamové boli tie, ktoré len opakovane nasledovali naratívy elít a samy sa stali šíriteľmi dezinformácií. K cenzúra dochádza v Európe aj dnes – len sa presadzuje inými prostriedkami.“

Takže si to zhrňme: Jourovà chce zatvoriť všetky médiá, ktoré nešíria vládnu propagandu, t. j. ktoré sa podľa ich názoru venujú „nenávistným prejavom“ a „dezinformáciám“. Sú to práve provládne médiá, ktoré v posledných rokoch šírením lží úplne zlyhali.

Stačí si spomenúť na spravodajstvo o Covide – 19, falošné správy o génových injekciách mRNA, ignorovanie príbehu o laptope Huntera Bidena, spisy na Twitteri, rozprávky o Relotiusovi, Veľký reset WEF atď. Podľa Jourovej sa „falošné názory“ v budúcnosti už nebudú cenzurovať, ale nemusia sa vôbec objaviť. Autori by mali vedieť, že musia držať hubu!

Zjavne si neuvedomuje, že jej plán porušuje prvý dodatok ústavy USA.

Komisia EÚ je skôr ako zločinecká sieť, ktorá nám chce všetkým prikázať mlčať, podobne ako u mafie zákon „omerta“.

Živý príklad

Prípad Mária – influencerka, ktorá vymyslela utečeneckú drámu, je názorným príkladom, pokiaľ ide o mainstreamové rozprávky, ktoré máme hltať.

Zúfalá Sýrčanka, ktorá uteká do Grécka – podľa samotného Spiegelu je jej príbeh pravdepodobne vymyslený. Ukázalo sa, že táto Sýrčanka je v skutočnosti kozmopolitná influencerka.

Po škandále s Relotiusom (https://en.wikipedia.org/wiki/Claas_Relotius) je najnovšou nepríjemnosťou to, že nemecký časopis musel v novembri zo svojej webovej stránky odstrániť tri články a podcast o zosnulom utečeneckom dievčati Márii. Tragický príbeh v turecko-gréckej pohraničnej oblasti sa v auguste dostal na titulné stránky medzinárodných médií, ale pravdepodobne sa nikdy nestal, pretože päťročné utečenecké dievčatko neexistuje.

Ukázalo sa, že nemecký spravodajský magazín zrejme pokračuje v klamaní verejnosti. Baidaa S., 27-ročná Sýrčanka, novinárom vyrozprávala vymyslený príbeh. Hoci táto mladá žena skutočne existuje, verejnosti bola prezentovaná ako zúfalá hovorkyňa skupiny 38 utečencov vrátane Márie, ktorí sami utekali.

Podľa najnovších zistení sa však zdá byť pochybné, že Baidaa vôbec musela utiecť do Nemecka. Na svojich kanáloch na sociálnych sieťach (všetky boli medzičasom zablokované) zverejňovala krásne fotografie z celého sveta. Obzvlášť často ju videli v Istanbule a Nemecku, vždy dobre oblečenú a nalíčenú, a rozhodne nie s opuchnutými očami, ako v Spiegli. Kontrast by sotva mohol byť výraznejší. Baidaa sa teraz stáva kozmopolitnou influencerkou, ktorá napísala už šesť kníh.

Denník Neue Zürcher Zeitung odhalil tento podvod. Urobil si snímky obrazovky z účtov influencerky na Instagrame a Tiktoku, ktoré už nie sú verejne prístupné. „V marci 2021 napríklad zverejnila na Instagrame fotografiu ženy, ktorá drží šálku kávy a číta knihu, nohy má zakryté dekou. Ako miesto je uvedené ‚Nemecko‘,“ uvádza NZZ.

Švajčiarsky denník zmietol svojich nemeckých kolegov. „Spiegel spúšťa kampaň […], ktorá je pravdepodobne založená na falošných správach a inscenovaní mladej ženy. Namiesto toho, aby sa úprimne vyrovnal s vlastným zlyhaním, pokračuje v klamaní verejnosti dodnes.“ NZZ dodal: „Sú tvorcovia popredného média s najvyšším nákladom a najčastejšie citovaného v Nemecku len naivní – alebo zámerne skrývajú skutočnosť, že sa nechali nachytať svedkom, ktorý má viac fantázie ako dôvery?“

Krátko po príchode do Grécka Baidaa náhle zmizla. NZZ sa však podarilo lokalizovať jej byt. Rodený Sýrčan opatrne otvoril dvere bytu: „Nie, už nechce hovoriť o ostrove a o Grécku.“ Celkom neprekvapivo, Baidaa už zrazu nemá záujem rozprávať sa so (skutočnými) novinármi.

Autor: Carl Friedrich

https://freewestmedia.com/2023/01/22/calls-for-altmedia-to-be-demonetized-from-an-unelected-free-speech-fiend/