NWO – KONŠPIRÁ(CIA), ČI FAKT?!

Svetový vládny summit 2022 sa pýta: „Sme pripravení na nový svetový poriadok? Elita vám otvorene vmieta do tváre svoj plán globálnej vlády a zároveň odmieta NWO ako len „konšpiračnú teóriu“.

Zatiaľ čo médiá a vlády odmietajú obavy z Nového svetového poriadku ako „konšpiračné teórie“, svetoví lídri a zástupcovia korporácií organizujú verejné samity, na ktorých reálne diskutujú o tom, ako formovať „Nový svetový poriadok“.

Najnovším príkladom je Svetový vládny summit 2022, na ktorom sa 29. – 30. marca v hlavnom meste Spojených arabských emirátov Dubaji zišli vedúci predstavitelia globálnych inštitúcií, korporácií, vlád, financií, akademickej obce, médií a technológií, aby diskutovali o tom, ako realizovať tzv. NWO.

Becky Andersonová zo CNN, moderátorka podujatia, samit otvorila otázkou:
„Sme pripravení na nový svetový poriadok?“

„Je multilaterálny systém pod vedením USA, ktorý bol vytvorený po 2. svetovej vojne na riadenie medzinárodných vzťahov, aby svet už nikdy nezažil taký chaos a neporiadok ako počas svetovej vojny, vhodný na tento účel?“

Andersonová sa opýtala: „A ak nie, aká je alternatíva? To je cieľom tejto dnešnej diskusie.“

Poslaniesamitu, podľa jeho webovej stránky, spočíva vo výzve na „formovanie budúcich vlád“.

Organizácia World Government Summit je globálna, nezisková organizácia, ktorej cieľom je formovať budúcnosť vlád. Summit v rámci svojich rôznych aktivít skúma agendu novej generácie vlád, pričom sa zameriava na využitie inovácií a technológií na riešenie univerzálnych výziev, ktorým ľudstvo čelí.

Od svojho vzniku v roku 2013 sa samit zasadzuje za poslanie formovať budúce vlády a vytvárať lepšiu budúcnosť pre ľudstvo. Uplynulých 7 ročníkov samitu úspešne zaviedlo nový model spolupráce na medzinárodnom poli s cieľom inšpirovať a umožniť budúcu generáciu vlád.

Svetový vládny samit je globálna platforma na výmenu poznatkov pre vlády, ktorá vznikla v roku 2013 pod dynamickým vedením Jeho výsosti šejka Mohameda bin Rašída Al Maktúma, viceprezidenta a predsedu vlády SAE, vládcu Dubaja, a je pripravená dosahovať stále novšie výšiny dokonalosti a inkluzívnosti.

Na čele elitnej konferencie sú známi globalistickí lídri, ako napríklad prezident Svetovej banky David Malpass, zakladateľ Svetového ekonomického fóra Klaus Schwab, riaditeľka Medzinárodného menového fondu Kristalina Georgievová, generálny tajomník OSN Antonio Guterres, riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Ghebreyesus a generálny tajomník OPEC Mohammad Sanusi Barkindo.

Na podujatí sa zúčastnili aj desiatky vládnych úradníkov a dokonca aj prezidenti mnohých krajín vrátane USA, Egypta, Saudskej Arábie, Izraela, Spojených arabských emirátov, Švédska, Jordánska, Japonska, Južnej Kórey, Rwandy, Maroka, Srí Lanky, Ugandy a mnohých ďalších.

Počas podujatia vystúpili aj vojenskí, finanční, leteckí, technologickí a „prebudení“ kultúrni a „klimatickí“ lídri vrátane generálneho riaditeľa IBM Arvinda Krishnu, spoluzakladateľa Etherea Charlesa Hoskinsona, klimatického poradcu Joea Bidena Davida Livingstona a generála Wesleyho Clarka, ktorý v roku 2007 priznal plán USA destabilizovať 7 krajín Blízkeho východu do 5 rokov.

Zúčastnili sa na nej dokonca aj mediálne známe osobnosti zo CNN, Forbes a Sky News, ako aj niekoľko členov Atlantic Council, globalistického think-tanku.

Toto masové globalistické podujatie je obzvlášť pozoruhodné vzhľadom na opätovné hysterické naliehanie establišmentu, že Nový svetový poriadok nie je nič iné ako „konšpiračná teória“ po tom, ako Joe Biden začiatkom tohto mesiaca vyzval na NWO.

Autor: Jamie White

https://www.infowars.com/posts/world-government-summit-2022-asks-are-we-ready-for-a-new-world-order/

Vzniká nový svetový poriadok – a svet naň nie je pripravený

DUBAJ – „Sme pripravení na nový svetový poriadok?“

Provokatívny názov panelu, ktorý minulý týždeň otvoril ambiciózne nazvaný Svetový vládny summit, bol formulovaný tak, aby naznačoval, že vzniká nový globálny poriadok – a svet naň nie je pripravený.

Od 24. februára, keď ruský prezident Vladimir Putin začal inváziu na Ukrajinu sa množia články o tom, kto bude formovať budúci svetový poriadok.

Lákavý záver: V prípade, že Ukrajina prežije ako nezávislá, suverénna a demokratická krajina, sily podporované USA a Európou opäť získajú dynamiku proti predtým nastupujúcim rusko-čínskym silám autoritárstva, útlaku a zla.

Znie to ako dobrá správa, ale má to aj svoju odvrátenú stránku.

„Ruská invázia na Ukrajinu a séria vypnutí súvisiacich s COVID v Číne nemajú na prvý pohľad veľa spoločného,“ píše spolupracovník Atlantickej rady Michael Schuman v časopise The Atlantic (publikácia, ktorá nie je spojená s Radou). „Obe však urýchľujú posun, ktorý vedie svet nebezpečným smerom a rozdeľuje ho na dve sféry, z ktorých jedna sa sústreďuje vo Washingtone, D.C., a druhá v Pekingu.“

Moje rozhovory v Dubaji – na Svetovom vládnom summite a na Globálnom energetickom fóre Atlantickej rady – ukázali, že táto rozdvojená vízia budúcnosti nie je príliš nereálna. Účastníci z Blízkeho východu nemajú záujem vzdať sa vzťahov s Čínou, ktorá je hlavným obchodným partnerom Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov, ani sa rozísť s Ruskom, ktoré sa etablovalo ako sila, s ktorou treba počítať, keď zachránilo sýrskeho prezidenta Bašára al-Asada vojenským zásahom v jeho vojne.

Okrem toho naši blízkovýchodní partneri stratili dôveru v americký záväzok globálneho vodcovstva alebo kompetencie preň po minuloročnom spackanom stiahnutí z Afganistanu. Taktiež zažívajú bič od Trumpovej administratívy, ktorá zničila jadrovú dohodu s Iránom, po Bidenovu administratívu, o ktorej majú pocit, že v nej pokračuje bez dostatočného zohľadnenia regionálnej agresie Teheránu.

Počas všetkých mojich dlhoročných ciest na Blízky východ som nikdy nepočul takú mieru frustrácie zo strany vládnych predstaviteľov Blízkeho východu z amerických politikov.

Napriek tomu sledujú Ukrajinu s fascináciou, pretože ukrajinské víťazstvo – so silným a zjednoteným Západom za chrbtom – by si vynútilo prehodnotenie záväzkov a kompetencií USA a posunulo by trajektóriu klesajúceho transatlantického vplyvu a významu. Naopak, Putinovo víťazstvo – aj za cenu obrovských strát pre Rusov a Ukrajincov – by urýchlilo úpadok Západu ako účinného globálneho aktéra.

Mojou vlastnou odpoveďou na otázku panelu o našej pripravenosti na „nový svetový poriadok“ bolo citovanie Henryho Kissingera (koho iného?), ktorý spochybnil túto premisu. „Žiadny skutočne ‚globálny‘ svetový poriadok‘ nikdy neexistoval,“ napísal Kissinger vo svojej knihe „Svetový poriadok“. „To, čo sa v súčasnosti považuje za poriadok, bolo navrhnuté v západnej Európe pred takmer štyrmi storočiami na mierovej konferencii v nemeckom regióne Vestfálsko, ktorá sa konala bez účasti alebo dokonca bez vedomia väčšiny ostatných kontinentov alebo civilizácií.“ V priebehu nasledujúcich storočí sa jeho vplyv rozšíril.

V tomto kontexte nie je otázkou, aký by bol nový svetový poriadok, ale skôr to, či USA a ich spojenci môžu prostredníctvom Ukrajiny zvrátiť eróziu výdobytkov minulého storočia ako prvý krok k vytvoreniu prvého skutočne „globálneho“ svetového poriadku.

Bývalý poradca USA pre národnú bezpečnosť Stephen Hadley mi povedal, že toto úsilie bolo štvrtým pokusom o medzinárodný poriadok v minulom storočí.

Prvé úsilie po prvej svetovej vojne prostredníctvom Versaillskej zmluvy a Spoločnosti národov tragicky zlyhalo. Namiesto toho svet dostal európsky fašizmus, americký izolacionizmus, globálnu hospodársku krízu a milióny mŕtvych počas holokaustu a druhej svetovej vojny.

Po druhej svetovej vojne boli USA a ich partneri výrazne úspešnejší a prostredníctvom Marshallovho plánu a nových multilaterálnych inštitúcií, ako sú Organizácia Spojených národov, Svetová banka a Medzinárodný menový fond, NATO, Európska únia a ďalšie, vybudovali tzv. liberálny medzinárodný poriadok.

Tretie úsilie prišlo po triumfe Západu v studenej vojne. Vznikli alebo boli obnovené európske demokracie, rozšírilo sa NATO, rozšírila sa Európska únia a istý čas sa zdalo, že pravidlá, postupy a inštitúcie, ktoré sa na Západe vytvorili po druhej svetovej vojne a počas studenej vojny, by mohli absorbovať a riadiť rozšírený medzinárodný poriadok. Čína z tohto poriadku profitovala a na istý čas ho prijala.

Už niekoľko rokov sa oslabuje záväzok vedúcich predstaviteľov USA brániť, udržiavať a presadzovať rozšírený medzinárodný poriadok, ktorý Kissinger nazval „nezadržateľne sa rozširujúcim kooperatívnym poriadkom štátov, ktoré dodržiavajú spoločné pravidlá a normy, prijímajú liberálne ekonomické systémy, vzdávajú sa územného dobývania, rešpektujú národnú suverenitu a prijímajú participatívne a demokratické systémy vlády“.

Vedúca úloha americkej zahraničnej politiky bola zriedkavo konzistentná, ale po druhej svetovej vojne a po skončení studenej vojny bola pozoruhodne konzistentná. Odvtedy sa nedôslednosť ešte zväčšila, čo podčiarkli bývalý prezident Barack Obama svojím „vedením z pozadia“ a bývalý prezident Donald Trump svojím „Amerika na prvom mieste“.

Obaja boli svojím spôsobom ústupom od bývalého prezidenta Harryho Trumana a od architektúry po druhej svetovej vojne a globálneho vedenia USA, ktoré vytvoril a prijal.

Na Blízkom východe sa krajiny ako Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty, ktoré boli kedysi našimi najbližšími spojencami, teraz poisťujú. Okrem nezhôd v Iráne vyvoláva neschopnosť bývalého prezidenta Trumpa prijať vlastnú volebnú porážku medzi našimi priateľmi pochybnosti o trvanlivosti amerického politického systému a konzistentnosti zahraničnej politiky USA.

Okrem toho našim blízkovýchodným priateľom vadí, že Bidenova administratíva charakterizuje vznikajúci globálny súboj ako súboj demokracie a autoritárstva.

„Každý pokus o demokraciu v arabskom svete sa zmenil na ideologický alebo kmeňový, takže si nie som istý, či je to niečo, čo môžeme úspešne vyriešiť,“ povedal na Svetovom vládnom summite Anwar Gargash, diplomatický poradca prezidenta SAE. Otázky medzi demokraciou a autoritárstvom nevidí ako binárne, ale ako otázky riadenia a riešenia, ktoré by mali byť „niečo uprostred oboch“.

Rozhodnutie prezidenta Joea Bidena uvoľniť „bezprecedentných“ 180 miliónov barelov ropy zo strategických ropných rezerv USA bolo potvrdením toho, že tradiční americkí partneri produkujúci ropu nie sú pripravení mu pomôcť. Rozhodnutie prišlo niekoľko hodín po tom, ako OPEC ignoroval výzvy západných politikov, aby rýchlejšie čerpal ropu – a aby sa bránil akýmkoľvek návrhom, že by mal z organizácie vylúčiť Rusko.

Medzitým ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov navštívil Naí Dillí, aby sa poďakoval Indii za to, že sa odmietla pripojiť k sankciám voči Rusku, pričom tento prístup zdieľajú aj Brazília, Mexiko, Izrael a Spojené arabské emiráty. Lavrov povedal: „Budeme pripravení dodať Indii akýkoľvek tovar, ktorý bude chcieť kúpiť.“

Na formovanie budúceho svetového poriadku musia USA a Európa najprv zvrátiť trajektóriu úpadku Západu a demokracie na Ukrajine.

Zvyšok bude musieť nasledovať.

Autor: Frederick Kempe, prezident a výkonný riaditeľ Atlantickej rady.

https://www.cnbc.com/2022/04/03/a-new-world-order-is-emerging-and-the-world-is-not-ready-for-it.html


Prichádza „nový svetový poriadok“? Ak áno, tak ktorý?

V relácii The Hill’s „Rising“ sa Kim Iversenová pýtala, či je „nový svetový poriadok“ len pravicovým sprisahaním alebo pojmom, ktorý teraz „voľne vypadáva z úst globálnych lídrov všade na svete“.

V epizóde relácie The Hill’s „Rising“ sa novinárka a politická komentátorka Kim Iversenová v rozhovore s moderátormi Ryanom Grimom a Robbym Soavem pýtala, či je „nový svetový poriadok“ len „pravicovým sprisahaním“ – alebo mainstreamovým konceptom, ktorý teraz „voľne vypadáva z úst globálnych lídrov všade na svete“.

Iversenová v plnom znení citoval definíciu pojmu „nový svetový poriadok“, ktorú vypracovala Liga proti hanobeniu (ADL): „Nový svetový poriadok je termín používaný na označenie pravicovej konšpiračnej teórie, ktorá sa stala populárnou medzi protivládnymi extrémistami od 90. rokov 20. storočia. Konšpirátori „nového svetového poriadku“ veria, že tyranské, socialistické „jednosvetové“ sprisahanie už ovládlo väčšinu planéty a plánuje zlikvidovať poslednú baštu slobody, Spojené štáty, s pomocou spolupracovníkov vo vláde.Prostredníctvom represívnych opatrení, ako aj vykonštruovaných kríz, ako sú teroristické útoky a pandémie, sa globalistickí sprisahanci snažia odstrániť nesúhlas a odzbrojiť Američanov, aby sa k nim mohol nasťahovať „nový svetový poriadok“ a zotročiť ich. Konšpirátori „nového svetového poriadku“ tiež bežne veria, že v USA boli vybudované stovky koncentračných táborov, ktoré sú pripravené na umiestnenie nespokojencov; že vláda vyhlási stanné právo, prípadne pod zámienkou, že ide o reakciu na teroristický útok; a že vláda pristúpi k hromadnému zabavovaniu zbraní.“

ADL, založená v roku 1913, sa označuje za „svetového lídra v odhaľovaní extrémizmu, poskytovaní vzdelávania proti predsudkom a v boji proti nenávisti online“. Jej „konečným cieľom je svet, v ktorom žiadna skupina ani jednotlivec netrpia predsudkami, diskrimináciou alebo nenávisťou“.

Iversenová naznačila, že s niekoľkými strategickými zámenami – „autoritársky“ za „tyranský“, „kontrola“ za „zotročenie“ a „cenzúra“ za „koncentračné tábory“ – definícia ADL o Novom svetovom poriadku „neznie až tak šialene“ vo vzťahu k súčasným udalostiam.

„Mnohí z nás prišli o svoje slobody počas pandémie,“ povedala Iversenová. „A v nedávnej dobe sme boli svedkami toho, že disidentov, ako je Julian Assange a rôzni protestujúci, uväznili za to, že sa ozvali.“

Na druhej strane, povedal Iversenová, slovné spojenie „nový svetový poriadok“ teraz bežne používajú svetoví lídri všade – od hlavných rečníkov, ktorí tento týždeň vystúpili na Svetovom vládnom summite 2022, až po samotného prezidenta Bidena, ktorý 21. marca povedal:

„Viete, že sa podľa mňa nachádzame v bode zlomu vo svetovej ekonomike – nielen vo svetovej ekonomike, ale vo svete. Dochádza k nemu každé tri až štyri generácie…. Nastane nový svetový poriadok a my ho musíme viesť a musíme zjednotiť zvyšok slobodného sveta.“

Ide len o „konšpiračných teoretikov“, ktorí vytrhli prezidentovo „nevinné použitie frázy“ z kontextu, spýtala sa Iversenová – narážajúc na reakciu mainstreamových médií, ktoré podľa nej dychtivo overujú fakty „pre kontext“?

Iversenová si to nemyslela:

„Takže teraz tu máme Joea Bidena, vedúcich predstaviteľov Emirátov [na Svetovom vládnom summite] a Klausa Schwaba, ktorí hovoria o formovaní ‚nového svetového poriadku‘. Čo ďalej?

„Nuž, ukázalo sa, že o tom hovorili aj Číňania a Rusi. V skutočnosti sa tieto dva národy práve včera stretli a vyhlásili, že spoločne budujú nový demokratický svetový poriadok.“

Iversenová povedala, že „je čas venovať pozornosť konšpiračným teoretikom, najmä keď Rusko a Čína nútia svet opustiť petrodolár a prejsť na novú menu petrorubeľ alebo petrojuan“.

Dodala: „Predstavte si „nový svetový poriadok pod vládou Číny – bol by to tyranský socialistický svet, ktorý by používal represívne opatrenia na odstránenie nesúhlasu a nespokojencov by umiestňoval do koncentračných táborov.“

V reakcii na Iversenovú povedal Soave: „Mnohé z týchto síl sú vo vzájomnom rozpore, ale to neznamená, že sa mýlite, pokiaľ ide o nebezpečenstvo síl, ktoré chcú obmedziť naše slobody a využívajú príležitosti ako pandémia a terorizmus na obmedzenie týchto slobôd.“

Veľká časť nasledujúceho rozhovoru sa snažila odlíšiť extrémne teórie o tom, že „všetci manažéri korporácií sa stretávajú a uctievajú Satana, pričom majú orgie s deťmi“, od oprávnených obáv z koncentrácie moci a vplyvu korporácií na celom svete a rastúceho autoritárstva vo vládach.

Iversenová konštatovala, že či už sa hovorí o „minulých alebo budúcich svetových poriadkoch“, všetko je „založené na peniazoch“.

A hoci medzi Čínou a USA samozrejme existuje skutočná opozícia, veľké investície Číny do prakticky každého amerického odvetvia si kúpili „tonu vplyvu“, povedal Iversenová.

„Vlastnia veľa (americkej) poľnohospodárskej pôdy, investujú takmer do každého odvetvia a videli sme, že sa to verejne prejavuje tak, že NBA nemôže kritizovať určité veci, pretože je tak silne investovaná v Číne.“

Autor: David Charbonneau

https://childrenshealthdefense.org/defender/new-world-order-coming/