PROTIPRÚD- ZROD MINISTERSTVA PRAVDY

Ministerstvo vnútra SR a František Šebej: Sme vystavení ruskej propagande! Vedia nás zachrániť. Pravda prichádza len z Washingtonu a Bruselu! Služobníci súčasnej euro-americkej demagógie nás budú učiť demokracii

Ľubomír Huďo vníma vládne aktivity a iniciatívu predsedu Zahraničného výboru slovenského parlamentu ako pokus o vytvorenie orwellovského Ministerstva pravdy

Hľadanie pravdy je večný údel ľudstva a niektorí z nás sú presvedčení, že ju neomylne našli a zvestujú ju ostatným, ktorých ešte lúč pravdy neosvietil. Slovenské ministerstvo vnútra a predseda Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky František Šebej vedia, kde je pravda a kto klame, zavádza a šíri propagandu.

Pravda prichádza z Washingtonu a Bruselu, rovnako aj objektívne spravodajstvo a nestranné informovanie o konfliktoch, prevratoch a vojnách vo svete. Z Moskvy prichádza len a len propaganda, ktorá ma jediný cieľ – spracovať naše mysle, zneistiť naše euroatlantické väzby a zotročiť krajiny strednej a východnej Európy pod novodobým ruským cárom.
Inšpirácia z Prahy

Slovenskí ministerskí úradníci nie sú žiadni zápecníci, sledujú dianie vo svete a snažia sa inšpirovať dobrými nápadmi. Takže na ministerstve vnútra nevymysleli nič nové, len odkopírovali, s čím prišli ich kolegovia z Českej republiky. České ministerstvo vnútra sa rozhodlo pre rozsiahly bezpečnostný audit a jedným z jeho záverov bolo vytvorenie špeciálneho 30-členného tímu, ktorý bude monitorovať výskyt propagandy a v rámci objektívnosti, údajne, nielen ruskej.

To slovenskí úradníci nemajú rozpaky s objektívnosťou. Vedia už presne, odkiaľ hrozí nebezpečenstvo a prečo si niektorí neposlušní občania myslia, čo chcú a nechápu, čo je pre nich najlepšie. Zatiaľ čo premiér a predseda vládnej strany Smer-SD Robert Fico spochybňuje zmysel sankcií proti Rusku, ministerstvo vnútra vedené podpredsedom Smeru-SD Robertom Kaliňákom tvrdí, že prokremeľská propaganda predstavuje pre Slovensko bezpečnostné riziko, ktoré s nástupom slovenského predsedníctva v EÚ môže ešte vzrásť.

„Našu“ euroúniu a U. S. alianciu si nedáme!

Odborníci z ministerstva vnútra tvrdia, že Slovensko aj ostatné štáty strednej a východnej Európy sú predmetom informačného pôsobenia štruktúr Ruskej federácie. Podľa nich sa Slovenskom šíria dezinformácie, ktoré majú destabilizovať usporiadanie štátu a spochybniť zakotvenie krajiny v NATO a Európskej únii. Ministerstvo poskytlo viacerým médiám svoje stanovisko o cielenom pôsobení ruskej propagandy.

Ruskú propagandu označujú úradníci za súčasť hybridných hrozieb s cieľom šíriť zavádzajúce informácie a podkopať tak dôveru Slovákov v prozápadné smerovanie krajiny. Ministerstvo v tejto súvislosti uviedlo : „Prejavuje sa vo forme vytvárania a podpory informačných kanálov a s nimi spojených subjektov, ktoré šíria proruský výklad a spochybňujú hodnotové zakotvenie Slovenska v euroatlantickom priestore. S tým je spojené šírenie rôznych nepravdivých informácií, súvisiacich s konfliktom na Ukrajine, ale i utečeneckou krízou, či konfliktom v Sýrii”.

Ministerstvo varovalo, že téma ruskej propagandy je jednou z najväčších výziev, ktorým dnes čelia mnohé štáty Európskej únie vrátane Slovenska. Zatiaľ neplánuje vytvoriť podobný útvar ako české ministerstvo vnútra, ale chce aktualizovať Bezpečnostnú stratégiu Slovenskej republiky: „Bude nevyhnutné zakomponovať tému hybridných hrozieb, vrátane propagandy, a hľadať účinné nástroje a mechanizmy na elimináciu takéhoto destabilizačného pôsobenia.”
Vojnový štváč v akcii

Stanovisko ministerstva vnútra naštartovalo aj večného vojnového štváča na slovenskej politickej scéne, vždy nadšeného akýmkoľvek nasadením americkej námornej pechoty, dronov a bombardérov kdekoľvek na svete v mene demokracie a slobody. Večný poslanec a dlhoročný predseda Zahraničného výboru NR SR František Šebej (Most-Híd) sa pridal ku kampani a s nasadením života (ale vždy niekoho cudzieho, keďže najradšej by útočil na Rusko, Irán a na kohokoľvek, na koho ukážu prstom z Bieleho domu) chce bojovať proti deštruktívnemu vplyvu dezinformácie a propagandy v záujme zachovania slobody.

Militarista v poslaneckých laviciach a na stránkach médií Fratišek Šebej tvrdí, že Ruskom platené pseudomédiá, rôzne webstránky, ale už aj politické zoskupenia či občianske združenia šíria nepravdu, alebo dezinformácie: „Ale to nielen pre to, aby pozitívne ovplyvňovali obraz Ruska na Slovensku, ale aj pre to, aby naopak negatívne ovplyvnili náš názor na Európsku úniu, NATO, spojencov Slovenska aj hodnotový systém, na ktorom je postavená Európska únia a západná civilizácia vôbec.“

Nie sú obete ako obete?

Odhalil aj ruské plány s Európou: „Aby sa rozdrobila na rozhádané subjekty a aby sa tak čo najviac krajín dostalo späť pod vplyv Ruska. Ak nebude Slovensko a okolité krajiny strednej a východnej Európy schopné efektívne odolávať tejto hrozbe, ruský vplyv bude naďalej posilňovať.“

Tento akože politik nikdy nemal problémy s bombardovaním Juhoslávie, s civilnými obeťami v Afganistane, Iraku, Líbyi alebo v Sýrii, či so sankciami, ktoré zabíjali iracké deti. Palestínčania, Srbi alebo Rusi sú preňho škodlivý hmyz na ceste k celosvetovej slobode, demokracii a občianskej spoločnosti. Je viac americký než najväčší fanatik medzi politickými neokonzervatívcami v pozadí Bieleho domu alebo medzi uniformovanými zelenými mozgami v Pentagóne. A preto je citlivý na propagandu, pokiaľ nie je americká.

Orwellovčina na obzore

Podobenstvo s Orwellovým Veľkým bratom v románe 1984 dostáva postupne reálne kontúry. Ministerstvo pravdy, ktoré spravovalo informácie, zábavu, školstvo a umenie, malo na svojej budove napísané tri heslá, jedným z nich bolo – Nevedomosť je sila. V boji proti propagande nastolíme len jeden správny názor, ešte včera prichádzal z Kremľa, dnes dominuje z Washingtonu a Bruselu. Pracovníci ministerstva, či už Pravdy v románe alebo Vnútra v slovenskej a českej realite, a ich služobníci, napr. aj na pôde parlamentu, urobia všetko, čo je v ich silách, aby sme vedeli len o tom, čo uznajú za vhodné a nepoznali to, čo sa im už nehodí. Propaganda je obojsmerná a tak to bolo a stále pretrváva. No my máme právo vybrať si z informačných zdrojov, ktoré nám nikto nepredpisuje a nezakazuje, len aby mohol pohodlne diktovať a vládnuť. Propagandu, demagógiu a politickú hystériu sme už zažili a je to tu znovu, tento raz v „slobodnej, demokratickej, občianskej a otvorenej“ spoločnosti.

http://www.protiprud.sk/politika/1853.htm