PROTIPRÚD – KAMPAŇ PROTI ALTERNATÍVE

Notorickí klamári z mainstreamu: Alternatívne médiá hlásajú nezmysly! RTVS už desaťročia robí z ľudí hlupákov. Barličku na odvádzanie pozornosti. Komu veriť? No predsa „neomylnej“ oficiálnej propagande

Ľubomír Huďo považuje diletantskú kampaň hlavného mediálneho prúdu proti alternatívnym webom za prejav strachu zo straty informačného monopolu

Bez internetu to mali systémoví propagandisti podstatne ľahšie a ich postavenie nikto neohrozoval. Diváci, čitatelia a poslucháči si oveľa ťažšie hľadali viaceré informačné zdroje, aby porovnávali fakty a argumenty s cieľom pochopiť, čo sa v skutočnosti odohráva okolo nich a v čí prospech. Magické tvrdenie – bolo to v novinách, vysielali to v rádiu, či v televízii – radikálne stratilo na význame a opodstatnenosti. Veru, ťažké časy nastali pre privilegovaných mediálnych klamárov, manipulátorov a demagógov v doteraz bezkonkurenčnom inkubátore naivných a poslušných koncesionárov a ovčanov.

Pribúda divákov, čitateľov a poslucháčoch, ktorí sa od nich odvracajú a strácajú aj doteraz poslušnú základňu mladej generácie mainstreamových naiviek. Redaktori vyrážajú do škôl a agilní aktivisti chcú s podporou školského systému spracovať mladých ľudí, aby uvažovali „správne“ a verili v neomylnosť, láskavosť a dobrotu hlásnych trúb systému. A kto im to kazí a spôsobuje problémy – Samozrejme alternatívne weby so svojimi nezmyslami a klamstvami platené zlou Moskvou.

Paul Horner a RTVS za pravdu a nič, len pravdu

Takzvaná verejnoprávna televízia ťažko skúšaných slovenských koncesionárov vyrobila hrdinu z americkej figúrky Paula Hornera, označeného za satirika, ktorý si urobil zo šírenia klamstiev na internete peknú živnosť. Zameral sa na novozvoleného prezidenta Donalda Trumpa, šíril v súvislosti s ním rôzne vymyslené správy a tešil sa, ako na to ľudia naleteli a pokračovali v ich rozposielaní. Teraz sa pochválil v rozhovore pre noviny The Washington Post, ako mu môže byť Donald Trump vlastne vďačný, pretože mu pomohol k zvoleniu a to len vďaka naivite a hlúposti ľudí, ktorí sú schopní uveriť akýmkoľvek nezmyslom na rôznych weboch.

Verejnoprávny redaktor odvolávaním sa na Hornerove hrdinské činy dospel k spoločnému slovensko-americkému záveru, že ľudia uveria čomukoľvek a sú hlúpejší stále viac. Neboli by, keby verili N. Y. Times, CNN, BBC a RTVS, no hlúpnu len preto, lebo čítajú alternatívne weby. Práve tie totiž miešajú agentúrne spravodajstvo s vymyslenými článkami, šíria falošné správy, z ktorých značná časť sa týka najmä imigrantov a ekonomickej sily Ruska. Ďalší expert z verejnoprávnej inštitúcie podporil úvahy redaktora a dospel k názoru, že práve alternatívna informačná scéna zámerne vyvoláva vo verejnosti pocit, že pravda neexistuje. Redaktor ukončil televízny šot varovaním nemeckej tajnej služby, že ruská propaganda a vymyslené správy môžu ovplyvniť budúcoročné voľby v Nemecku.

Divák má na výber – buď verí RTVS a „spoľahlivým“ západným médiám, alebo ho pohltia lži, nezmysly a klamstvá, len čo venuje pohľad alternatívnej mediálnej scéne a nebodaj niečomu uverí, okrem oficiálnej propagandy. Alternatíva nie je dokonalá, neomylná a robí chyby, no nerobí si nárok na monopolné postavenie a nositeľov nekritizovateľných dogiem. To, že pristihne mainstream pri klamstvách a spochybní demagógiu presstitútov, je nepríjemné, ale zákonité, pretože RTVS a zdroje, z ktorých preberá, vytrvalo klamú ostatné desaťročia budovania liberálnej (ne)demokracie.

Klamstvá, polopravdy a selekcia informácií

Vytrvalosť v masírovaní verejnosti a vymývaní mozgov v záujme vytvorenia odovzdanej, poslušnej masy konzumentov a prisluhovačov má svoje siahodlhé korene. Keď sa obzrieme do minulého storočia, tak dostávame scenzurované a upravené informácie o prvej i druhej svetovej vojne, atentáte na J. F. Kennedyho či o projektoch z dielne Bilderbergu na vytvorenie Spojených štátov európskych.

Len z novodobých udalostí je vytvorený veľký zoznam verejnoprávnych klamstiev a zavádzaní z produkcie STV a jej následníčky RTVS – neinformovali vyvážene a nestranne o

občianskej vojne v Juhoslávii v 90. rokoch minulého storočia,
rozširovaní NATO v Európe,
bombardovaní Srbska a vojne v Kosove,
situácii na Blízkom východe a politike Izraela,
11. septembri 2001 a atentátoch v USA,
vojne v Afganistane a Iraku,
finančnej, dlhovej a hypotekárnej kríze,
prevrate v Líbyi,
destabilizácii v Sýrii,
situácii na Ukrajine,
imigrantskej kríze,
prezidentských voľbách v USA,
pôsobení G. Sorosa, mimovládok a farebných revolúciách (vrátane 17. novembra 1989 v Prahe i v Bratislave).

Pri takej rozsiahlej agende nevyváženého a zavádzajúceho spravodajstva je táranie o nezmysloch, klamstvách a hlásaní pravdy výsmechom do očí ľudí, ktorí nestratili pamäť a nezačali len od včera zabíjať čas pozeraním správ hlavného prúdu.

Európania vedia svoje

Prieskum Eurobarometra ukázal, že 57 percent respondentov v Európskej únie verí, že médiá v ich krajine sú pod politickým či komerčným vplyvom a podľa 53 percent im médiá poskytujú dôveryhodné informácie. Len 37 percent si myslí, že orgán, ktorý v ich krajine dozerá na nezávislosť audiovizuálnych informačných prostriedkov, je sám nezávislý. Prieskum zároveň odhalil, že tri štvrtiny ľudí, ktorí diskutujú na sociálnych sieťach, , zažili vyhrážky pre svoje názory na internete.

Na mediálnej scéne skutočne zúri informačná vojna a nie je nijakou novinkou. Bolo tomu tak pred pádom železnej opony i po nej a teraz dosahuje kulminačný bod. Propagátori washingtonsko-bruselskej agendy zúria nad proruskou propagandou a medzitým sa zmieta divák, čitateľ a poslucháč. Obvinenia z klamania a prisluhovania mocenským skupinám a elitám padajú z jednej i druhej strany. Komu a čomu dôverovať? Najmä, ak doterajší klamári a manipulátori, ktorým vyhovovala neznalosť a hlúposť davu so štrngotajúcimi kľúčmi a najnovšie zástavami EÚ, kričia o výmysloch a klamstvách druhého tábora?

Jedno je isté, nič netrvá večne, tak ako včera – So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak, tak aj dnes – S EÚ, NATO a Bielym domom až do posledného dychu. O tom nás už história dostatočne poučila. Na začiatok by stačilo málo – zbaviť sa klamstiev z každej ideologickej dielne. Máme predsa vlastné skúsenosti, oči a poznatky. Na to nepotrebujeme mediálnych mágov, ani moderátorské hviezdičky, aby nám vysvetľovali, čo a ako „správne“ chápať.

http://www.protiprud.sk/politika/2106.htm