PROTIPRÚD – KONTROLA NÁZOROV CEZ EMICVEC

Slovensko ohrozujú pochybné weby: Ministerstvo vnútra koná. Riešením je EMICVEC. Extrémizmus ohrozuje nedotknuteľnú trojicu: demokraciu, premiéra i prezidenta. K dispozícií je predpísaná a neškodná alternatíva

Ľubomír Huďo poukazuje na praktiky systému, ktorý si už strháva demokratickú masku a agilní vysokoškoláci s presstitútmi tomu ešte tlieskajú

Slovenské ministerstvo vnútra nezaháľa a za peniaze daňových platcov im pripravuje bezpečnú budúcnosť, aby ich neohrozovali konšpiračné médiá a systém mohol bez obáv fungovať. Okrem toho netreba rozrušovať prezidenta a premiéra v ich záslužnej a obetavej práci pre blaho národa, občana a voliča. Preto nad nimi treba bdieť pred nebezpečnými názorovými teroristami, ktorí chcú rozpútať vojnu a vohnať svet, teda aspoň strednú a východnú Európu, do náruče Veľkoruskej ríše pod vedením Vladimira Putlera.

Niečo obdobné zúri v hlavičkách služobníkov Veľkého brata, aktívnych mladých karieristov a neoliberálnych propagandistov z mainstreamu, ktorí sa začínajú hrať dokonca aj na alternatívu, ale takú skrotenú, neškodnú a tolerovanú. V súčinnosti ministerstva vnútra, nadšencov podporovaných americkým veľvyslanectvom a mediálnych manipulátorov vstupuje Slovensko do novej fázy nepochybne víťazného boja proti extrémizmu a ruskému expanzionizmu.

Vystupňovanie hystérie

Pre piatimi mesiacmi sme na stránkach Protiprúdu upozornili na hystériu ministerstva vnútra, vedeného podpredsedom Smeru-SD Robertom Kaliňákom, že prokremeľská propaganda predstavuje pre Slovensko bezpečnostné riziko, ktoré s nástupom slovenského predsedníctva v EÚ môže ešte vzrásť (Čítajte TU). Odborníci z ministerstva vnútra tvrdili, že Slovensko aj ostatné štáty strednej a východnej Európy sú predmetom informačného pôsobenia štruktúr Ruskej federácie. Podľa nich sa Slovenskom šíria dezinformácie, ktoré majú destabilizovať usporiadanie štátu a spochybniť zakotvenie krajiny v NATO a Európskej únii.

Najnovšie prišiel slovenský internetový bulvár s čerstvými informáciami z prostredia ministerstva vnútra, že „primárnym spôsobom šírenia propagandy sú jednoznačne rôzne konšpiračné médiá a webstránky“ . Hybridné hrozby, medzi ktoré patrí aj propaganda, sú jednou z významných tém v oblasti vnútornej bezpečnosti v rámci celej EÚ. Podľa slovenského ministerstva vnútra boj proti hybridným hrozbám je vo veľkej miere vnútroštátnou záležitosťou, keďže primárnu zodpovednosť zaň nesú členské štáty: „Je preto aj úlohou Slovenska dôkladne analyzovať situáciu v tejto oblasti a prijať vhodné opatrenia, ktoré by mali byť zakomponované do novej Bezpečnostnej stratégie SR. Jej súčasťou by mali byť účinné nástroje a mechanizmy na elimináciu takéhoto destabilizačného pôsobenia.“

Za najväčšie riziko považujú ministerskí úradníci šírenie nálad odmietajúcich demokraciu, nenávisť voči premiérovi či prezidentovi a podporu subjektov s proruským geopolitickým videním sveta.

Určitými prvkami pôsobenia cielenej ruskej propagandy a odporu voči EÚ a NATO na Slovensku sa zaoberá Národné bezpečnostné analytické centrum (NBAC), ktoré funguje ako analytické pracovisko založené na aktívnej participácii rozhodujúcich štátnych orgánov SR, pôsobiace v bezpečnostnej oblasti. V rámci tohto združenia spolupracujú vyslaní zástupcovia Slovenskej informačnej služby, Vojenského spravodajstva, Policajného zboru, Kriminálneho úradu finančnej správy SR, Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, ako aj Národného bezpečnostného úradu.


Originálny projekt na špicľovanie

Ministerstvo vnútra vzhľadom na prepojenosť propagandy, radikalizácie, extrémizmu a nenávistných prejavov na internete realizuje projekt Efektívne monitorovanie, odhaľovanie, objasňovanie prejavov násilného extrémizmu v kyberpriestore (EMICVEC). Súčasťou projektu je aj IT aplikácia – mobilná aplikácia, ktorá poskytuje polícii sadu nástrojov umožňujúcich vykonávať monitoring, odhaľovanie, zaznamenávanie a spracovávanie prípadov extrémizmu v prostredí internetu efektívnejšie. Ministerstvo vnútra/pravdy sa okrem iného pochválilo: „Vzhľadom na časté dezinformácie a destabilizačné pôsobenie v prostredí extrémistickej scény, má nástroj ambíciu efektívne odhaľovať aj prejavy negatívnej alebo zavádzajúcej propagácie.“

Ministerstvo už na jeseň roku 2014 oznámilo, že spúšťa projekt EMICVEC realizovaný s podporou Európskej únie v rámci programu Európskej komisie Predchádzanie a boj proti trestnej činnosti.

Čo je pre Veľkého brata a Ministerstvo pravdy extrémizmom, či už verbálnym alebo praktickým v pouličnom teréne, vedia strojcovia projektu a ich sponzori najlepšie – všetko, čo sa dotkne historicky „dokonalého“ systému zo všetkých možných a prípadne jeho pohlavárov, hlavne ak sú prisluhovačmi transatlantického diktátu a jeho bruselskej filiálky. Akýkoľvek iný názor je služba ruským záujmom, destabilizácia a ohrozenie svetového mieru – presne v duchu starých osvedčených metód Felixa Edmundoviča Dzeržinského a Lavrentija Pavloviča Beriju.

Alebo ako hovorieval Vladimír Iľjič Lenin, guru boľševickej revolúcie, ktorá brutálne znásilnila ruský národ a mnohé desaťročia decimovala jeho kultúrny a tvorivý potenciál, treba využiť užitočných idiotov v ich stupídnej a naivnej snahe upevniť režim a chrániť tyranský systém. A tí sú vždy k dispozícii.

Agilní aktivisti

Počas nasledujúcich týždňov, až do 6. decembra, budú medzi mladými ľuďmi šíriť vysokoškoláci osvetu o tom, čo je extrémizmus a ako ho rozlíšiť v médiách. K myšlienke spojiť sa a začať šíriť osvetu v tejto oblasti priviedol skupinu študentov tretieho až piateho ročníka anglistiky a amerikanistiky na Univerzite P. J. Šafárika nepriaznivý výsledok ankety medzi maturantmi. Viac ako 200 anketových dotazníkov zbierali na internete, ale aj na viacerých košických gymnáziách. Ponuka na aktivitu tohto druhu prišla z americkej ambasády v rámci programu Challenging Extremism. Na základe tohto programu budú prednášať na školách, distribuovať rôzne letáky a šíriť po internete dokumenty a články. Súčasťou rozpočtu 2400 dolárov, ktoré poskytlo americké ministerstvo zahraničia, je aj časť vo forme predplatenej reklamy na Facebooku. Tá má pomôcť efektívnejšie šíriť informácie počas kampane.

Kampaň vysokoškolských aktivistov zväzáckeho typu z 50. rokov minulého storočia, no teraz už nie v modrých zväzáckych košeliach, ale možno v uniformách námornej pechoty United States Marine Corps, bude mať názov Mysli za seba. Podľa vedúcej projektu Veroniky Gacíkovej je cieľom kampane podporiť kritické myslenie, čo sa týka médií a hoax správ, ktoré podnecujú extrémistické zmýšľanie a nenávisť. Čiže mladí ľudia na Slovensku budú myslieť nie za seba, ale za Biely dom, Európsku komisiu a budú presadzovať požadované myšlienkové trendy, a stačí na to almužna – 2400 dolárov. Aké lacné a účinné!

Povolené rebelantstvo

Ak nie ste spokojný so systémom a považujete médiá hlavného prúdu za stoku dezinformácií a manipulácie, tak si môžete vybrať alternatívne médiá. Ale pozor – nie tie proruské, populistické, paranoidné, kritické, extrémistické! Radšej také správne, neškodné, ktoré chcú nanajvýš kozmetické úpravy inak dokonalého systému, alebo dokonca pod rúškom revolty ešte jeho upevnenie a sprísnenie.

Východisko ponúka komentátor informačného webu aktuality.sk, ktorý patrí pod integrovanú multimediálnu spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG. Spoločnosť vznikla v roku 2010 zlúčením dvoch vydavateľstiev ? švajčiarskeho Ringier AG a nemeckého Axel Springer SE s cieľom spojiť podnikanie v strednej a východnej Európe. Ringier Axel Springer Media AG riadi rozsiahle portfólio, ktorého súčasťou je viac ako 100 tlačených a 60 online produktov na trhoch v Poľsku, Srbsku, Maďarsku a na Slovensku. Vďaka periodikám FAKT, NOVÝ ČAS, BLIC a BLIKK je Ringier Axel Springer Media AG trhovou jednotkou v oblasti bulvárnych titulov a jeden z najväčších vydavateľov časopisov v regióne. Spoločnosť sídli v Zürichu vo Švajčiarsku.

Pod ochrannými krídlami mocnej vydavateľskej spoločnosti nás slovenský informačný portál aktuality.sk varuje, že zamykanie online médií v čase informačnej vojny je pre krajinu ako Slovensko osudovou chybou. Lebo nakoniec možno ostanú odomknuté ? a všeobecne dostupné ? len tie alternatívne. Putinovo Rusko a ním financované alternatívne weby sa vraj v informačnej vojne snažia v celej východnej Európe navodiť situáciu, ktorá by raz mohla vyústiť do veľkej vojny, prípadne do hybridného konfliktu – možno i podľa ukrajinského scenára. Postupné zamykanie online médií, ktoré je trendom tak v USA ako i v západnej Európe, nastáva v mimoriadne nevhodnom čase, keď sú na vzostupe alternatívne, väčšinou proruské médiá.

Komentátor ponúka, ako byť alternatívcom a bojovať proti médiám v rukách oligarchov. Ako príklad uvádza Českú republiku a nasledovania vhodnými vzormi sú preňho alternatívne, no pritom „seriózne“ médiá – Britské listy, echo24.cz či A2larm.cz. Vlastne podsúva zmes multikultúrnej agresivity, havloidných pohrobkov z Lidových novín a vnucovaného plazivého neomarxizmu. Ďalšie príklady vidí v projekte ako pražská Klinika, ktorá okrem iného figuruje v správach českého ministerstva vnútra o extrémizme v časti venovanej krajnej ľavici. A napokon ponúka politickú alternatívu ako Česká strana pirátská či strana Zelených Mateja Stropnického.

Všetko ostatné je náckovstvo a proruská propaganda. Komentátor z milosti zürišských chlebodarcov si otvorene želá, aby aspoň polovica protestných hlasov na Slovensku putovala k ekologickej anarcho-ľavici a to by bol, podľa neho, úspech. Takže rebelantstvo na povel: odtiaľ – potiaľ, v rámci anarchistickej a ultraľavicovej úderky. Aká úchvatná symbióza multimediálnej spoločnosti s Pirátmi, anarcho-radikálmi a Zelenými. Vynára sa otázka: Prečo asi? Odpoveď nie je ťažké nájsť, stačí mať len otvorené oči a sledovať aktivity jedných i druhých.

http://www.protiprud.sk/politika/2077.htm