RAKÚSKA (NON MAINSTREAM)REALITA

Na pozadí pokračujúceho masového prílevu žiadateľov o azyl sa rakúska FPÖ prezentuje kampaňou na riešenie krízy. Na tlačovej konferencii poskytli traja poprední politici FPÖ ďalšie podrobnosti – zo všetkých miest práve v dolnorakúskom Traiskirchene, ktorý je sídlom veľkého prvého prijímacieho centra a už niekoľko mesiacov je „horúcim miestom“ masového prílevu.

Vládnuca ÖVP riadi „výpredaj našej vlasti na úkor vlastného obyvateľstva“ a mladí migranti mužského pohlavia predstavujú „obrovské bezpečnostné riziko pre naše vlastné obyvateľstvo“, vyhlásil líder dolnorakúskej FPÖ Udo Landbauer.

Azylové centrum v Traiskirchene je „symbolom totálneho zlyhania vlády“, povedal Landbauer. FPÖ (Strana slobodných) je jedinou stranou, ktorá v tejto otázke stojí za obyvateľstvom. „Kedy budú postavené hraničné ploty, ktoré táto krajina tak veľmi potrebuje?“

Záplava žiadateľov o azyl tvrdo zasiahla obyvateľstvo. „Vojaci a policajti narážajú na svoje psychické a fyzické limity, ale minister vnútra Karner zjavne nevidí potrebu konať.“ Boj proti nelegálnej migrácii musí byť „nemilosrdný“, cieľom je „nulová imigrácia“. Všetci migranti, ktorí v súčasnosti prichádzajú, sú sociálni a ekonomickí utečenci, napodiv na hraniciach vždy strácajú len pasy, „ale nikdy nie nože“, zdôraznil.

Len v tomto roku prišlo do Rakúska 180 000 ľudí, ktorí sa tu chcú zdržiavať. To zodpovedá počtu obyvateľov St. Pöltenu a okolia. „Každé napadnutie, každé znásilnenie, každé obťažovanie“ v ňom vyvolalo väčšie pochybnosti o „úbohej rozprávke o migrantoch“, povedal Landbauer. Opäť sa vyslovil za výrazné sprísnenie azylového zákona. V prípade najmenšej nezrovnalosti alebo lži by mal byť azylový status zrušený alebo zamietnutý.

Len v tomto roku sa na konanie a starostlivosť o žiadateľov o azyl vynaložilo 866 miliónov eur. Vzhľadom na veľkú vlnu inflácie to bolo „neprijateľné“..

Mario Kunasek, bývalý minister obrany a šéf Štajerskej slobodnej strany, pripomenul ohromnú pohostinnosť Rakúska. Nemecko s desaťkrát väčšou rozlohou neprijalo ani dvojnásobný počet žiadateľov o azyl v porovnaní s Rakúskom, Taliansko a Španielsko ešte menej.

Pod ľavicovou čierno-zelenou vládou sa Rakúsko stalo horúcim miestom pre nelegálne prisťahovalectvo. „V Taliansku pripadá na milión obyvateľov 27 migrantov, vo Francúzsku 18 a v Rakúsku 452,“ povedal Kunasek.
Do konca októbra bolo v Rakúsku podaných 89 867 žiadostí o azyl, čo je viac ako za celý rok 2015. Len v októbri ich bolo 17 982, čo je viac ako za celý rok 2020 alebo dokonca 2019 či 2018. Občania dúfajú v riešenia zo strany FPÖ.
ÖVP úplne hazardovala s dôverou Rakúšanov. Napriek tomu kancelár Karl Nehammer nechce odstúpiť z vlády. Pravdepodobne napriek korupčným škandálom a volebným stratám sa ľudovci stále považujú za schopných vládnuť. V otázke azylu, ktorú predchádzajúci kancelár Sebastian Kurz úspešne uniesol z FPÖ, si občania uvedomujú, že od ÖVP nemožno očakávať nič iné ako prázdne sľuby a vyhlásenia.

Na otázku anketára Petra Hajka „Ktorá strana má najlepšie návrhy v otázke prisťahovalectva?“ sa kancelárova strana dostala na vzdialených 10 percent. Naopak, 34 percent občanov považuje FPÖ za stranu s najväčšími kompetenciami pri riešení prílevu žiadateľov o azyl. Na druhom mieste sa umiestnila SPÖ, ktorej líder nevidel žiadnu azylovú krízu v lete, keď už ich počet masívne stúpal.

Aj predseda Červeného kríža Gerald Schöpfer si myslí, že problém je „nafúknutý“, pretože jeho organizácia profituje zo starostlivosti o migrantov.

Je to horšie ako v roku 2015, keď hranice Európy prepadli státisíce nelegálnych migrantov. Len na rakúskych hraniciach bolo doteraz zadržaných 75 000 migrantov. Občania sú znepokojení a boja sa, keďže uprostred miest vznikajú stanové mestečká pre imigrantov.

„Je to viac ako v rokoch 2017 až 2021 dohromady,“ povedal Gernot Gasser, vojenský veliteľ Burgenlandu. A to je znakom úplného zlyhania čierno-zelenej vlády. Východná rakúska spolková krajina musí znášať „hlavnú ťarchu“ „uzavretej“ balkánskej trasy.

Podľa vojenského veliteľa je skutočnosť, že v Burgenlande sa každý týždeň zadrží 2 800 až 3 000 migrantov, v súčasnosti nad sily špecializovaných zásahových jednotiek. Dokonca aj hlavné operácie proti pašerákom sú len kvapkou v mori. Pretože všetci prichádzajúci sú odvážaní do azylových centier alebo sú jednoducho posielaní ďalej v nádeji, že sa presunú do Nemecka.

Hoci údaje rakúskeho spolkového ministerstva vnútra o azyle za september ešte nie sú k dispozícii, už august bol rekordným mesiacom so 14 240 žiadosťami o azyl. Dokonca aj v kritických mesiacoch roku 2015 bolo podaných najmenej o 2 000 žiadostí menej.

https://freewestmedia.com/2022/11/28/migrants-only-ever-lose-their-passports-never-their-knives-2/