SEBADEŠTRUKCIA ZÁPADNEJ CIVILIZÁCIE

Možno sa iné civilizácie zničili aj vlastným pričinením, ale isté je, že západný svet sa ničí sám. Iné civilizácie
mohli podceniť hrozbu alebo urobiť vojenskú chybu, alebo ako Kartágo znepriatelili si silnejšieho nepriateľa. Ale západný svet je prvý v dejinách, ktorý napriek svojej dominantnej ekonomickej a vojenskej sile, sa sám rozpadol.

Kamkoľvek sa v západnom svete pozrieme, vlády, intelektuálne a profesionálne elity a médiá likvidujú kúsok po kúsku západnú
civilizáciu s neúprosnou démonizáciou, ktorá sa začala v 60. rokoch 20. storočia. (A áno, sú tu aj staršie korene. „Pochod inštitúciami“ Frankfurtskej školy má pôvod v 30. rokoch 20. storočia na Kolumbijskej univerzite). Bieli liberáli si mysleli, že toto je spôsob, ako reformovať spoločnosť, ale klamali. Je to spôsob, ako dekonštruovať spoločnosť, a to je to, čo dosiahli.

Vzdelanie, médiá, Hollywood a bieli liberálni politici sú zbrane nasadené proti bielej spoločnosti. Pre všetky generácie, ktoré prišli po mojej, vytvorili obraz západnej civilizácie ako rasistického utláčateľa všetkých ostatných národov – farebných, ľudí, ktorí nie sú heterosexuálni, ľudí, ktorí si nie sú istí svojím pohlavím, a žien. Feministky, aktivisti za práva menšín, aktivisti za práva lesbičiek a homosexuálov, aktivisti za práva transrodových osôb spolu s neokonzervatívcami, ktorí obhajujú vojny USA v záujme Izraela, boli 60 rokov dominantnými silami v západnom svete.

Démonizácia západnej civilizácie ako koloniálnej, imperialistickej a rasistickej je inštitucionalizovaná na univerzitách, vo verejných školách, vo filmoch, literatúre, umení a v projekte New York Times 1619. Sochy a pamätníky boli zničené, zbierky múzeí odstránené a knihy zakázané.

Keďže univerzitné triedy v bielych krajinách sú čoraz rozmanitejšie, kultúra, história a literatúra týchto krajín sa stáva terčom útokov ako nereprezentatívna. Napríklad Shakespeare už nie je povinnou literatúrou pre študentov angličtiny. Pred siedmimi rokmi americká Rada správcov a absolventov uviedla, že len 4 z 52 najlepších amerických univerzít vyžadujú znalosť Shakespeara pre anglický odbor. Namiesto ústredného miesta Shakespeara vo vývoji anglickej literatúry poskytujú univerzity kurzy o upíroch, kyborgoch a populárnych filmoch a televíznych seriáloch. Upustenie od anglickej literatúry, dokonca aj na univerzitných katedrách angličtiny, sa stalo bežným javom. Napríklad Stirlingova univerzita v Spojenom kráľovstve upustila od Jane Austinovej, aby „dekolonizovala študijný program“.

Zakaždým, keď sa časť kultúrnej tradície odhodí do „pamäťovej“ jamy, kultúra sa oslabí a o niečo viac zanikne. Týmto spôsobom sa zbavujeme toho, kým sme. Jednoducho povedané, rok čo rok sa západná civilizácia vymazáva.

Rozprávanie je kontrolované a cenzúra je extrémna. Indoktrinácia mladých ľudí kritickou teóriou rasy a rodovou teóriou sa zdôrazňuje viac ako čítanie, písanie a matematika. To, že černochom ide matematika horšie ako belochom, sa považuje za dôkaz, že matematika je nástrojom útlaku bielych. Bieli študenti, bieli príslušníci armády a bieli zamestnanci korporácií a federálnych, štátnych a miestnych samospráv sú podrobovaní „školeniam citlivosti“, ktoré im vštepujú pocit viny a učia bielych ľudí, aby boli úctiví k ľuďom inej farby pleti. Z bielych Američanov sa stali občania druhej kategórie, ktorých brzdia rasové kvóty. Bielych Američanov nechránia zákazy zločinov z nenávisti a musia sa zmieriť s besnením skupín, ktoré rabujú a vypaľujú ich podniky, s neustálymi urážkami a výzvami na ich smrť. Mestá ovládané demokratmi, ako napríklad San Francisco, prijali zákon, ktorý černochom umožňuje pri každej príležitosti ukradnúť v obchodoch až 950 dolárov bez obvinenia z trestného činu. Inými slovami, zločinnosť černochov sa legalizuje a stáva sa výsadou. V dôsledku toho spoločnosť Walgreen a ďalší maloobchodníci zatvorili veľký počet obchodov a v iných skrátili otváracie hodiny. V dôsledku akceptovania zločinu v meste došlo k prudkému nárastu trestnej činnosti a 45 % obyvateľov mesta sa stalo obeťami krádeží.

Prínos západnej civilizácie už nie je súčasťou vzdelávacieho procesu. Strata sebadôvery bielych a pocit viny viedli k tomu, že mnohí bieli Američania akceptovali v neprospech svojich vlastných detí nižšie vzdelávacie štandardy a kvóty na prijatie a zamestnanie. Spoločnosť založená na zásluhách sa vytratila. Väčšinu ľudí, ktorí počas týchto desaťročí dospeli, ovplyvnili obavy o „utláčaných“. Bývalí utláčaní – robotnícka trieda – sa zmenili na utláčateľov známych ako „Trump Deplorables“. Novými utláčanými sú obete z radov bielej robotníckej triedy, ktorá volí Trumpa. Dnes je pravdepodobné, že každý, kto sa zastane pracujúcej triedy, bude vyšetrovaný FBI ako „biely supremacista“ alebo „domáci terorista“. Vymývanie mozgov bolo účinné. Najnovší prieskum Rasmussen Poll zistil, že s Bidenovým tvrdením, že „Donald Trump a republikáni MAGA predstavujú extrémizmus, ktorý ohrozuje samotné základy našej republiky“, súhlasí toľko Američanov, koľko nesúhlasí.

Na malej časti územia Zeme, kde žijú bieli ľudia, ktorí tvoria malú menšinu svetovej populácie, sú bieli ľudia utláčanou väčšinou a vo svojich krajinách sú odsúvaní na okraj. V tých zašlých časoch, keď krajina bola homogénnym národom, sa národ zakladal na etnickom prinícpe. Nemecko sa skladalo z Nemcov. Francúzsko sa skladalo z Francúzov. Britániu tvorili Briti. Švédsko bolo švédske. Dnes neexistujú žiadne západné národy. Západné krajiny sú len geografické lokality.

Základom jednoty je nacionalizmus. Aby sa zabránilo tomu, že prisťahovalectvo zmení USA na babylonskú vežu, prisťahovalci prešli procesom asimilácie, a tak vytvorili národ z rôznych etník. Od asimilácie sa však upustilo s odôvodnením, že je proti rozmanitosti a multikulturalizmu. Nacionalizmus bol nanovo definovaný ako fašizmus a nadradenosť bielej rasy. Bez nacionalizmu však neexistuje národ a jednota sa vytratila. Západ má už mnoho rokov otvorené hranice a zaplavujú ho rôznorodé milióny prisťahovalcov-nájazdníkov, ktorí získali status „preferovaných menšín“.

Biele rodiny miznú v reklamách spoločností, čo je ďalším dôkazom marginalizovaného postavenia bielych ľudí v ich vlastnej krajine. Bieli muži miznú z vládnych pozícií. Škandinávske vlády sú v podstate ženské. Liz Trussová
Kedysi sme veľa počúvali o nedostatočnom zastúpení žien a černochov. Teraz sú nedostatočne zastúpení bieli muži. Veľa počúvame o „výsadách bielych“, ale kde sú? Ako vysvetlíme marginalizáciu bielych ľudí v bielych krajinách? Wilmot Robertson to vysvetlil v roku 1972 vo svojej knihe The Dispossessed Majority. Jean Raspail to vysvetlil v roku 1973 vo svojej knihe The Camp of the Saints (Tábor svätých). Pomalé vymazávanie západnej civilizácie je jav trvajúci niekoľko desaťročí. V 21. storočí politika otvorených hraníc bielych krajín tento proces urýchlila.

Vďaka politike otvorených hraníc Sociálnodemokratickej strany, ktorú prevalcovali prisťahovalci, sa Švédsko rýchlo dostalo z najnižšej miery smrteľných prestreliek v Európe na najvyššiu. Znásilnenia sú na dennom poriadku. Štvrtina švédskych žien tvrdí, že sa bojí opustiť svoj domov. Súdne rozsudky odhalili, že v prípadoch znásilnenia, keď obeť útočníka nepoznala, boli za 85 % znásilnení zodpovední páchatelia narodení v zahraničí. Zďaleka nie všetky znásilnenia sú však nahlásené, pretože znásilnené Švédky sa obávajú obvinenia zo zločinov z nenávisti za to, že svedčili proti privilegovanému prisťahovalcovi – útočníkovi. Z toho vyplýva, že švédske ženy sú rasistky, pretože obvinili prisťahovalca-nájazdníka. Za vlády sociálnych demokratov, zbierky bláznov rovnako zlých ako americkí „Woke Democrats“, sa znásilnenie stalo právom prisťahovalcov-nájazdníkov.

Za vlády protibelošských sociálnych demokratov polícia nemohla vlnu zločinnosti pripísať prisťahovalcom. Nakoniec pred niekoľkými rokmi mal vysoký policajný dôstojník Peter Springare dosť. Citujem z britského denníka Daily Mail, 18. septembra 2022:
„V on-line príspevku napísal o svojom pracovnom týždni: ‚Toto som riešil od pondelka do piatku: znásilnenie, znásilnenie, lúpež, útok s priťažujúcimi okolnosťami, znásilnenie – napadnutie a znásilnenie, vydieranie, vydieranie, napadnutie, násilie voči polícii, vyhrážanie sa polícii, drogová kriminalita, drogová kriminalita, trestný čin, pokus o vraždu, opäť znásilnenie, opäť vydieranie… . Krajiny, z ktorých pochádzali páchatelia trestných činov v tomto týždni: Irak, Irak, Turecko, Sýria, Afganistan, Somálsko, Somálsko, opäť Sýria, Somálsko . . .'“

Protibelošskí sociálni demokrati sa pokúsili stíhať Springareho za spáchanie trestného činu z nenávisti tým, že povedal pravdu, ale rozsiahle protesty verejnosti proti umlčaniu niekoho, kto im konečne povedal pravdu, zabránili sociálnym demokratom zničiť vysokého policajného úradníka.

Útočníci z radov prisťahovalcov vycítili nedostatok dôvery, ktorý vo švédskom ľude vyvolali roky protibelošskej propagandy. Imigrant-nájazdník Based Mahmoud nedávno vyhlásil, že „Švédsko bude o desať alebo pätnásť rokov naše, či sa im to páči alebo nie“. Demografické údaje jeho tvrdenie podporujú.

Stručne povedané, možno bezpečne dospieť k záveru, že sociálni demokrati Švédsko zničili. Napriek obrovskej vlne kriminality, ktorú sociálni demokrati vo Švédsku rozpútali, bol rozdiel ich porážky len tri hlasy. Prebudené médiá a univerzity sa neuspokoja, kým sa do úradu nevráti strana prisťahovalcov, ktorí slúžia rozmanitosti a multikulturalizmu. Ďalšou veľkou vlnou utečencov budú bieli ľudia utekajúci zo Švédska.

Autor: Paul Craig Roberts (má za sebou vedeckú a akademickú kariéru, žurnalistiku, verejnú službu a podnikanie. Je predsedom Inštitútu pre politickú ekonómiu.)

https://freewestmedia.com/2022/09/20/western-civilization-is-in-its-final-years/