BIG PHARMA V EURÓPSKOM DOME

Ešte predtým, ako sa na trhu objavili prvé vakcíny COVID-19, Brusel rozhodol, že očkovanie v členských štátoch EÚ nemožno ponechať na náhodu a že je potrebný centralizovaný prístup.

Od jari 2020 začala Európska komisia (EK) rokovať s potenciálnymi dodávateľmi liekov. Boli to najmä americké farmaceutické koncerny Moderna, Pfizer, Johnson & Johnson a Lilly, ale aj viaceré európske koncerny: britsko-švédska AstraZeneca, nemecký CureVac, francúzsky Sanofi a britský GSK (GlaxoSmithKline). Európsku úniu tvorí 27 krajín s celkovým počtom 447 miliónov obyvateľov (na začiatku roka 2021). Každá zo spoločností pozvaných na rokovania s Bruselom dúfala, že získa zákazky na dodávku desiatok alebo dokonca stoviek miliónov dávok liekov.

Počas rokovaní EK s veľkými farmaceutickými spoločnosťami bola prítomná tretia strana – zástupcovia Európskej federácie farmaceutického priemyslu a združení (EFPIA). Ide o organizáciu, ktorá má znaky kartelovej dohody medzi najväčšími farmaceutickými spoločnosťami na svete. EFPIA pôsobí ako ich lobista.

Prekvapujúce je, že zmluvy o dodávkach vakcín do EÚ boli podpísané skôr, ako ich schválil farmaceutický regulačný orgán, Európska agentúra pre lieky (EMA).

Mnohé z vakcín ponúkaných EÚ boli experimentálne a neprešli všetkými potrebnými klinickými skúškami. EÚ nebola oprávnená udeliť licenciu na tieto výrobky podľa platných predpisov. Napriek tomu bolo povolenie udelené. Išlo o štyri prípravky od spoločností BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Koncom minulého roka unikli dokumenty agentúry EMA. Z týchto dokumentov vyplýva, že predmetné vakcíny nemali byť povolené pre európsky trh, ale boli certifikované v dôsledku zákulisného tlaku na európsky farmaceutický regulačný orgán EMA.

Špinavú kuchyňu „certifikácie“ vakcín v Európskej únii odhalil v januári francúzsky denník Le Mond v článku Ce que disent les documents sur les vaccins anti-Covid-19 volés à l’Agence européenne des médicaments (Čo hovoria dokumenty o vakcínach Covid-19 ukradnutých z Európskej agentúry pre lieky). V článku sa cituje ultimátum šéfky Európskej komisie Ursuly von der Leyen, ktorá požaduje schválenie vakcín Pfizer-BioNTech a Moderna do konca roka 2020.

Mimochodom, Rusko vedelo o bezohľadných hrách, ktoré sa hrali v Bruseli v súvislosti s certifikáciou vakcín. Stály zástupca Ruska pri EÚ Vladimir Čižov uviedol, že Európska agentúra pre lieky mala „vykrútené ruky“, aby 21. decembra schválila spoločnosť Pfizer-BioNTech.

Keď sa začali dodávky vakcín na základe týchto zmlúv a ich praktické uplatňovanie v EÚ, stalo sa niečo neočakávané. Po prvé, ukázalo sa, že dodávatelia sa v zmluvách zaviazali k úplne nereálnym objemom dodávok a neboli schopní dodržať dohodnuté termíny. Po druhé, očkovanie malo mnoho vedľajších účinkov vrátane úmrtí. EÚ má informačný systém EudraVigilance, ktorý tieto prípady zaznamenáva.

Všetky tieto úmrtia a zranenia boli výsledkom zločinného sprisahania úradníkov EÚ, ktorí sa dohodli na netestovaných vakcínach a povolili ich masové používanie. Zdá sa, že tento proces mal byť okamžite zastavený, zmluvy mali byť ukončené a dodávatelia mali byť nútení zaplatiť náhradu škody.

Spoločnosť AstraZeneca iba dočasne pozastavila očkovanie, ale nie vo všetkých krajinách, iba v niektorých. V marci Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Nemecko, Holandsko, Slovinsko, Portugalsko, Nórsko, Dánsko a niekoľko ďalších krajín pozastavilo používanie lieku. V máji sa väčšina z nich vrátila k užívaniu drogy.

Vráťme sa k desivým štatistikám úmrtí a iných „negatív“ používania liekov BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Podľa EK bolo do augusta v Európskej únii plne zaočkovaných 70 % dospelej populácie. To je približne 200 miliónov ľudí. Niektoré z nich sú už invalidné, iné môžu byť invalidné (alebo zomrieť) v blízkej budúcnosti.

Kto by mal niesť zodpovednosť za zranenia a úmrtia spôsobené používaním vakcín a platiť s tým spojené odškodné? Právnici tvrdia, že odpoveď treba hľadať v zmluvách medzi EK a veľkými farmaceutickými spoločnosťami. Neexistuje však odpoveď na otázku, prečo sú zmluvy… tajné. Nikto z bruselských úradníkov, ktorí sa podieľali na podpise dokumentov, ich nevidel vcelku. Mnohé časti zmlúv boli začiernené. Big Pharma to považuje za normálne (!!!): vraj je to kvôli „obchodnému tajomstvu“. A predsa je tento príbeh trestný!

Le Monde píše: „Vedecká platnosť vakcín nebola rozhodujúcim faktorom v európskej stratégii predbežného obstarávania; prednosť mohli mať iné kritériá, najmä ekonomické.“ Pri rokovaniach s Európskou komisiou spoločnosti Moderna, Pfizer-BioNTech a Johnson & Johnson „dôrazne požadovali zbavenie sa zodpovednosti v prípadoch nežiaducich reakcií na očkovanie“ (priznanie vysokého úradníka Európskej komisie).

Keď sa politici a novinári pýtali na podmienky dodávok vakcín, úradníci EK predložili zmluvy, ktoré boli takmer z polovice začiernené. Týkalo sa to najmä častí zmlúv týkajúcich sa cien výrobkov a zodpovednosti. Denník New York Times si neodpustil štipľavú poznámku, že Európa podpisuje zmluvy so zatvorenými očami. V článku Vlády podpísali tajné dohody o vakcínach. Tu je to, čo skrývajú: „Keď poslanci Európskeho parlamentu zasadli k prvej verejne dostupnej zmluve o vakcínach proti koronavírusom, všimli si, že niečo chýba… Cena za dávku? Výpadok pamäte. Harmonogram nasadenia? Výpadok pamäte. Vklad? Výpadok pamäte. A táto zmluva medzi nemeckou farmaceutickou spoločnosťou CureVac a Európskou úniou sa považuje za jednu z najtransparentnejších na svete.

V priebehu tohto roka boli čiastočne začiernené len časti dohôd. Brusel obzvlášť ostro obhajuje tú časť dohôd, ktorá sa týka zodpovednosti za škody spôsobené vakcínami. 8. novembra bol na webovej stránke VaccineNews uverejnený článok EÚ odmieta zverejniť tajné zmluvy s veľkými farmaceutickými spoločnosťami, ktoré sa týkajú krycích očkovacích látok. V článku sa uvádza:

Skupina znepokojených poslancov Európskeho parlamentu obviňuje hlboko skorumpovanú Európsku komisiu, že umožňuje farmaceutickému priemyslu „otvorene obchádzať demokraciu“. Vedúci predstavitelia Európskej únie (EÚ) v Bruseli údajne „chránia zdravie svojich voličov“ pred epidémiou a nakúpili milióny dávok „vakcín“ proti koronavírusu Wuhan (Covid-19) od rôznych farmaceutických spoločností bez akéhokoľvek dohľadu zo strany zákonodarcov. Ľudia, ktorých si Európania zvolili, aby ich zastupovali, boli v skutočnosti z dohôd úplne vylúčení. Iba Komisia, ktorá nebola zvolená, vedela, čo obsahujú tajné zmluvy, ktoré boli podpísané s Big Pharma […] Niekto nechce, aby verejnosť vedela, čo sa dialo pod rúškom tmy….

Európsky dom jednoducho riadi Big Pharma.


Autor: Valentin Katasonov

https://katehon.com/ru/article/big-pharma-hozyain-v-evropeyskom-dome