D.TRUMP O PRAVDE,SPRAVODLIVOSTI A VÍZII

Bývalý americký prezident Donald Trump vydal vyhlásenie po tom, čo Senát hlasoval o jeho oslobodení v druhom procese obžaloby s pomerom hlasov 57-43.

Najprv chcem poďakovať svojmu tímu špecializovaných právnikov a ďalším za ich neúnavnú prácu pri presadzovaní spravodlivosti a obrane pravdy.

Moje najhlbšie poďakovanie patrí tiež všetkým senátorom a členom Kongresu USA, ktorí hrdo stáli za ústavou, ktorú všetci ctíme, a za posvätné právne zásady v srdci našej krajiny.

Naša vážená ústavná republika bola založená na nestrannom právnom štáte, nenahraditeľnej ochrane našich slobôd, našich práv a slobôd.

Je smutné konštatovať o súčasnej dobe, že jedna politická strana v Amerike dostáva splnomocnenie na očierňovanie právneho štátu, hanobenie vymáhania práva, povzbudzovanie davov, ospravedlňovanie výtržníkov a transformáciu spravodlivosti na nástroj politickej pomsty a prenasledovania. Zároveň tak na potláčanie názorov a stanovísk všetkých ľudí, s ktorými nesúhlasí. Vždy som a vždy budem zástancom neochvejného právneho štátu, hrdinov vymáhania práva pre Američanov, pokojnej a čestnej diskusie o aktuálnych problémoch bez zlomyseľnosti a nenávisti.

Toto bola ďalšia fáza najväčšieho lovu na čarodejnice v histórii našej krajiny. Žiadny prezident nikdy neprešiel ničím podobným a pokračuje to, pretože naši oponenti nemôžu zabudnúť na takmer 75 miliónov ľudí, čo je vôbec najvyšší počet hlasov pre prezidenta, ktorí za mňa hlasovali len pred niekoľkými mesiacmi.

Chcel by som tiež vyjadriť svoju vďačnosť miliónom slušných, pracovitých, zákony dodržiavajúcich občanov milujúcich Boha a krajinu, ktorí v týchto veľmi ťažkých a náročných časoch statočne podporovali tieto dôležité zásady.

Naše historické, vlastenecké a nádherné hnutie, aby sme urobili Ameriku znova skvelou, je ešte len na začiatku. V nasledujúcich mesiacoch budem s vami zdieľať spoločné úsilie a teším sa na pokračovanie našej neuveriteľné spoločnej cesty na dosiahnutie americkej veľkosti pre všetkých našich ľudí. Nikdy nič také neexistovalo!

Čaká nás veľa práce a čoskoro predstavíme víziu jasnej, žiarivej a neobmedzenej americkej budúcnosti.

Nie je nič, čo by sme spoločne nemohli dosiahnuť.

Zostávame jedným ľudom, jednou rodinou a jedným slávnym národom pred Bohom a je našou zodpovednosťou zachovať toto nádherné dedičstvo pre naše deti a pre ďalšie generácie Američanov.

Nech vám všetkým Boh žehná a nech Boh navždy žehná Spojeným štátom americkým.


https://www.theepochtimes.com/read-donald-trumps-full-statement-on-impeachment-trial-acquittal_3695848.html?utm_source=news&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2021-02-13-3