HRAČKY V RUKÁCH MOCNÝCH(ŠTÁTY I MÉDIÁ)

Západné krajiny síce hovoria o ľudských právach, ale iba klamú. Ukrajina sa skončila. Teraz je zničená a my budeme stále počúvať tú istú pesničku o európskej solidarite. Ako sa vyrovnať s takou veľmocou, ako je Rusko, ktorá má šesťtisíc jadrových hlavíc? To je nemožné! Ani ten najhlúpejší človek na planéte tomu ani na chvíľu neuverí!

Západné médiá majú túto znepokojujúcu schopnosť vyrábať „fiktívnych hrdinov“, ktorí očarení svojou mocou veria, že detronizujú veľkých tohto sveta. To je, žiaľ, aj prípad Zelenského! Je to ten istý scenár, aký si vymysleli pre Saddáma Husajna, ktorý oklamaný francúzskymi médiami, ktoré jeho armádu na samom začiatku 90. rokov klasifikovali ako štvrtú najväčšiu na svete, sa na radu jastrabov v Bielom dome pustil do nekonečnej vojny najprv proti svojim susedom a potom proti samotným Američanom. A jeho koniec je dobre známy: jeho armáda neodolala proti Yankees viac ako 22 dní a on sa ocitol v krysích dierach, fúzatý a takmer nepríčetný!

Nerozvinuté krajiny opakujú tie isté chyby, pretože im chýba stratégia a dlhodobá vízia. Sú akousi hračkou v rukách mocných, ktorí nimi manipulujú prostredníctvom svojich médií! Dnes je hra jasná: Európania sa prostredníctvom Ukrajiny snažia spríjemniť Rusku život, pričom vsádzajú na jeho takzvanú „európskosť“, a Rusi sa snažia získať späť bývalý vplyv bývalého ZSSR tým, že sa bránia intervencii Západu v krajine, ktorá im z historického hľadiska [ako sa hovorí] právom patrí.

Veľkým porazeným je určite ukrajinský národ, rovnako ako iracký a sýrsky národ, ktoré predtým vstúpili do hry veľkých svetových mocností, aby si vydobyli späť „utopickú“ demokraciu, o ktorej budeme možno počuť len v Rozprávkach tisíc a jednej noci! Páči sa mi tento krásny výraz bádateľa Bertranda Badieho: „diplomacia zhovievavosti“, ktorý podľa mňa ilustruje tichú dohodu medzi veľkými krajinami (Európa, USA, Rusko atď.) o zničení malých krajín!

To znamená, že je smiešne veriť, že Američania sú proti Rusom a že Rusi sú proti Američanom. Nie je to pravda! Američania a Rusi sa ako zvyčajne hrajú s hlavami chudobných krajín! „Zástupné vojny“ sú ako hra na diaľkové ovládanie konzoly: Západniari sedia na gauči a hrajú svojich ukrajinských hercov proti Rusom a Rusi skúšajú svoje najlepšie zbrane na zemi. Ale kto na to doplatí? Samozrejme, samotní Ukrajinci, ktorí sa z toho, žiaľ, nevyhrabú ani za štyridsať rokov!

Autor: Kamal Guerroua

https://www.agoravox.fr/tribune-libre/article/ces-medias-qui-fabriquent-des-faux-247721