PROTIPRÚD – Slovensko zachraňuje Albión

Britskí stúpenci eurocentralizácie a bruselského diktátu majú svoj fanklub v slovenskom parlamente. Poslanci zo stredu Európy chcú v duchu Obamu zachraňovať Albión pre bruselský protektorát

6. 5. 2016

Ľubomír Huďo komentuje absurdnú petíciu v slovenskom parlamente za zotrvanie Británie v EÚ a pomätenú snahu niektorých poslancov zachraňovať Slovákov, ktorí študujú a pracujú za kanálom La Manche, namiesto toho, aby urobili niečo pre tých, ktorí zostali doma

Poslanci Národnej rady SR spustili petíciu, ktorou chcú Britániu podporiť v tom, aby nevystupovala z Európskej únie. Podpísať sa dá v parlamente a bude aj na sociálnej sieti Facebook. Verejnosť informovali o svojej záchrannej akcii pre Britániu v mene vznešeného eurointegračného ideálu na tlačovej konferencii v parlamente poslanci Martin Klus (SaS), Katarína Cséfalvayová (#Sieť) a Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA). Pripojili sa aj Edita Pfundtner (Most-Híd) a Martina Šimkovičová (Sme rodina – Boris Kollár). Skupinka iniciatívnych eurozáchrancov chce vyburcovať kolegov i verejnosť, aby britským euroskeptikom a kritikom bruselských úniových štruktúr zabránili uspieť, a apeluje zo stredu Európy na integračnú poslušnosť, odovzdanosť a oddanosť veleniu eurokomisárov. Na srdci im vraj ležia osud Európy a údel Slovákov, ktorí pôsobia v Británii.

Vystrašení z osudu Európy

Poslanec Klus upozornil, že odchod Británie z EÚ by znamenal veľké problémy pre celú Európu vrátane Slovenska. Pocítili by ich aj Slováci žijúci, študujúci a pracujúci vo Veľkej Británii. „Ako občania SR a EÚ veríme v zotrvanie Veľkej Británie v EÚ. Veľká Británia je jej dôležitým členom a jej vystúpenie by znamenalo nemalé finančné, politické a spoločenské škody nielen pre Veľkú Britániu, ale aj ostatné členské štáty, Slovensko nevynímajúc,“ povedal Klus. Aj vzhľadom na krízy v Únii je dôležité, aby zotrvanie Veľkej Británie v EÚ dalo ďalší impulz na jej rozvoj.

„Britov v EÚ chceme a stojíme o nich,“ odkázala poslankyňa Cséfalvayová. Zdôraznila potrebu proeurópskeho smerovania Slovenska. Zotrvanie Britov v Únii považuje za dôležité najmä kvôli Slovákom v Anglicku, ktorých sú tam podľa odhadov desaťtisíce. Odchodom Britov by sa navyše podľa nej vytvoril nebezpečný precedens pre európsku jednotu. „Pre myšlienku európskej integrity. Mohlo by to vážne ohroziť EÚ do budúcnosti,“ upozornila.

Podľa poslanca Viskupiča by odchod Britov z Únie mohol mať devastačné dôsledky pre celú Úniu. „Možno práve tento moment by mohol spustiť domino efekt, a preto naša výzva je, aby občania SR odkázali, že je aj naším bytostným záujmom, aby Veľká Británia v Únii zostala,“ povedal.

Skupina slovenských parlamentných poslancov prejavila priam bytostné obavy, čo bude s Európou a so Slovenskom po možnom Brexite (britskom odchode z Európskej únie), a nedokážu si bez kurately Bruselu predstaviť budúcnosť kontinentu a krajiny, ktorej záujmom majú slúžiť. Pokrytecky ronia slzy nad osudom Slovákov v zahraničí, keď dôjde k Brexitu, namiesto toho, aby prispeli svojimi rozhodnutiami k takým politicko-ekonomickým pomerom, ktoré by nevyháňali Slovákov za prácou do iných krajín.

Tretine ľudí žijúcich na Slovensku pomáha finančne rodina zo zahraničia. Najčastejšie im posielajú rodinní príslušníci finančné prostriedky z Českej republiky. Slovákom však podávajú pomocnú ruku aj rodinní príslušníci pracujúci v Spojených štátoch, Británii, Škandinávii či Beneluxe. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Money Service SK, ktorá na Slovensku prevádzkuje služby na uskutočňovanie platieb. Zákonodarcov by preto mala viac trápiť korupcia, tunelovanie, tieňová ekonomika, diktát finančných skupín, morálna a mravná devastácia, ohlupovanie a manipulácia obyvateľstva a osud Británie nech nechajú na britských voličov.

Bytostným záujmom Slovákov totiž nie je, aby Británia zostala v EÚ, ako sa domnieva skupina poslancov – eurobudovateľov, ale právo na dôstojnosť, hrdosť, slobodu a zvyšovanie nielen materiálnej životnej úrovne, ale aj stupeň duchovný a vzdelanostný bez popierania minulosti a fanatického hľadenia do budúcnosti len podľa bruselských odporúčaní, predpisov a demaršov.

Poslanecká úderka s petíciou hovorí síce o krízach v Únii, no východisko vidí len v tom, aby sme boli všetci ešte viac previazaní v jednom centralizovanom celku, kde „osvietenská“ komisia určí, čo môžeme a čo nemôžeme, ako máme uvažovať a o čom sa nesmie pochybovať.

Keď si Briti neporadia, nech počúvajú hlasy z Bratislavy

Tábor odporcov britského členstva v EÚ vzrástol. Za odchod z Únie by hlasovalo 46 percent opýtaných a za zotrvanie 44 percent. Vyplýva to z prieskumu inštitútu ICM. Z výsledkov je podľa agentúry Reuters evidentné, že výzva amerického prezidenta Baracka Obamu, aby Londýn zostal súčasťou európskeho bloku, zatiaľ nemala očakávaný dopad. Keby sa Briti stále nevedeli rozhodnúť, môžu vyslyšať hlasy zo slovenského parlamentu od poslaneckej skupiny eurozáchrancov, prípadne poslúchnuť radu slovenského prezidenta Andreja Kisku. Najvyšší slovenský predstaviteľ na bratislavskej konferencii o globálnej bezpečnosti – GLOBSEC vyhlásil, že treba využiť každú príležitosť na pripomínanie „nenahraditeľnej úlohy Európskej únie a NATO, jednoty a stability“.

Jednoducho bez EÚ nemôžeme existovať, pretože dôjde asi k apokalypse, hoci k tej dochádza tak či onak, a to aj za intenzívneho prispenia Únie k problémom terorizmu a prisťahovaleckej invázie, zahraničných ozbrojených misií a podpory americkej expanznej politiky.

Čo keby poslanci a hlava štátu viac načúvali hlasu ľudu – hlasu Božiemu? Je to pritom také jednoduché. Ak chce Slovensko skutočne prosperovať, nemalo by sa orientovať ani prorusky, ani prozápadne. Vyplynulo to z výsledkov prieskumu Slovenskej atlantickej komisie a Inštitútu pre stredoeurópsku politiku.

K prozápadnej orientácii sa prihlásilo 23,1 percenta oslovených a k Východu sa priklonilo 12,3 percenta respondentov. Až takmer 52 percent Slovákov si nevybralo ani jednu zo zmieňovaných možností. Podpora členstva Slovenska v EÚ klesla na 52 percent zo 68 percent v roku 2010. Podľa respondentov by Slovensko malo mať predovšetkým dobré vzťahy so susednými krajinami, a to s Českom, Rakúskom, Poľskom a Maďarskom. Zhruba šesť z desiatich oslovených sa negatívne vyslovilo o úlohe Spojených štátov vo svete.

Politické elity na Slovensku, rovnako ako aj v iných krajinách, žijú vo vlastnom svete a svoje želania vydávajú za skutočnosť, pričom predvádzajú svoju neschopnosť, ignoráciu a testujú trpezlivosť nespokojných, sklamaných, prezieravých a odhodlaných ľudí zmeniť neznesiteľné spoločenské pomery a politické systémy.

http://www.protiprud.sk/politika/1773.htm