PROTIPRÚD – .TÝŽDEŇ a DENNÍK N AJ S RTVS V PANIKE

Brexit, Kotleba a Trump: Nočná mora presstitútov. Bratislavská kaviareň v panike spája sily. Mainstream je zhrozený zo straty informačného monopolu. Rodičia a školáci sú hlúpi. Zachráni ich duo Hanzelová – Tódová?

Ľubomír Huďo vníma aktivitu novinárov systémovej mediálnej mašinérie ako zúfalú snahu agitačnou indoktrináciou zmanipulovať ľudí vo svoj prospech

Propagandisti súčasného neoliberálno-globalistického systému, ktorí arogantne a okázalo považujú samých seba za „nezávislých“ a „serióznych“ novinárov, prežívajú ťažké časy. Napriek dlhoročnému vymývaniu mozgov, demagógii a sofistikovaným manipulačným metódam občianska masa neuvažuje presne tak, ako si to predstavovali. Zvyknutí na informačnú dominanciu zisťujú, že onálepkovanie každého nositeľa odlišného názoru za extrémistu, populistu, konšpirátora a intelektuálnu spodinu nezaberá.

Alternatívne zdroje rozbíjajú ich stenu jednostranného výkladu udalostí a reality v prospech momentálne vládnucich elít. Doteraz ideálni občania – ovčania majú iný pohľad na svet, než im bolo nenápadne naočkované a rozhodujú sa nepredvídateľne.

Zmysleli si v Británii vystúpiť z EÚ, v USA zvoliť nežiaduceho kandidáta Donalda Trumpa za prezidenta a na Slovensku umožnili vstup do parlamentu Mariánovi Kotlebovi a jeho Ľudovej strane Naše Slovensko. Presstitútom sa rúca ich svet pod kontrolou a v panike a strachu zatrúbili do protiútoku.

Účelová jednota novinárskej spodiny

Spojené sily pseudoliberálov a neomarxistov nemajú ďaleko k urážlivému a povýšeneckému slovníku. Preto bez rozpakov označujú stúpencov brexitu za menej vzdelaných a starých hlupákov, voličov Trumpa za biely odpad a voličov Kotlebu a ĽSNS za primitívnych náckov. Používané výrazové prostriedky a nadutosť svedčia o ich pomýlenej predstave o vlastnej nadradenosti a výnimočnosti. Práve naopak, takto sa sami zaraďujú medzi tú spodinu, ktorou opovrhujú – či už je to politická alebo novinárska.

Hlásnou trúbou posthlavlovského obdobia, demokratúry a diktátu „neviditeľnej“ ruky trhu s otrockou odovzdanosťou americkej geopolitickej koncepcii sú na Slovensku Denník N a.týždeň. Denník a týždenník, ktoré osadenstvom a obsahovou náplňou pripomínajú normalizačné časy v 70. rokoch minulého storočia, len si zamenili Sovietsky zväz za USA a EÚ, proletársky internacionalizmus s kozmopolitizmom a rozširovanie socialistického tábora s presadzovaním multikultúrnej rezervácie. Zároveň sa pasujú za nositeľov európskych hodnôt, progresívnych vízií a západnej civilizácie. Rovní rovného si hľadá a vrana k vrane sadá, a preto spájajú sily tí, ktorí nechcú a nedokážu pochopiť pluralitu názorov, hoci o nej demagogicky dennodenne píšu, tárajú a zdanlivo obhajujú. Ostatné roky im v tom aktívne prisluhuje aj tzv. verejnoprávna televízia a rozhlas (RTVS) s rovnako nasadenými pracovníkmi masovej propagandy.

Denník N a týždenník.týždeň v spoločnom vyhlásení o spájaní síl okrem iného uviedli: „Sme presvedčení, že slobodná spoločnosť potrebuje silné slobodné médiá. Žijeme v čase, keď stále väčšiu časť mediálneho trhu ovládajú oligarchovia, keď sa fakty a argumenty strácajú v záplave lží a propagandy a keď je populizmus a extrémizmus po celom svete na vzostupe. Uvedomujeme si spoločne, že po brexite a amerických voľbách nie je v stávke nič menšie než budúcnosť európskej, a teda aj našej slobody. Spoluprácu nezávislých serióznych médií preto považujeme práve teraz za dôležitejšiu ako kedykoľvek predtým.“

O slobode píšu tí, ktorí sa nadychujú a vydychujú podľa pokynov z U. S. Embassy a za slobodný prejav považujú len tie názory, ktoré sú s nimi na jednej neomylnej platforme.

O oligarchoch píšu tí, ktorí v záujme svojho mediálneho prežitia spolupracovali s finančnou skupinou PENTA alebo dostali 1,2 miliónovú výživnú injekciu v eurách od antivírusovej spoločnosti Eset, úzko prepojenej na americké zahraničné záujmy.

O lži a propagande píšu tí, ktorí sa nimi živia už dlhé roky a neprekáža im extrémizmus síl inštruovaných a financovaných špekulantom, pijavicou a zločincom Georgom Sorosom alias Gyorgyom alias Schwarzom.

O európskej budúcnosti a našej slobode píšu tí, ktorí po nich šliapu a kašlú na ne v mene vyšších záujmov, svojej zarážajúcej naivity a prisluhovania mocenským elitám odhodlaným kráčať k dosiahnutiu Nového svetového poriadku aj cez mŕtvoly.

O nezávislosti a serióznosti píšu tí, ktorí ako presstitúti nemajú ani páru o skutočnom význame týchto pojmov a svojvoľne si ich prisvojili so sebe vlastnou nadutosťou, povýšenectvom a bezhraničnou drzosťou.

Aspoň na záver výzvy otvorene uvádzajú, že „schopnosť prozápadných síl spolupracovať už takmer vymizla. Spolupráca .týždňa a Denníka N je naša odpoveď.“

Záchranná misia žurnalistickej agitky Cuky a Luky

Na slovenskej komediálnej scéne je známe duo Cuky a Luky, dvoch afektovaných ženičiek, ktoré poznačené nízkym intelektom venujú všetky aktivity móde, trendom a obdivu bohatého, susedného Rakúska ako vzoru pre okázalý, prepychový a závideniahodný životný štýl.

Niečo obdobné predvádza v mediálnej sfére propagandistické duo Zuzana Hanzelová, redaktorka RTVS, a Monika Tódová, redaktorka Denníka N. Vyrazili do škôl a v štýle politického školenia mužstva (PŠM – politické agitovanie v socialistickej československej armáde v duchu marxizmu-leninizmu) i ženstva zaútočili na mysle stredoškolákov, aby uvažovali trendovo a boli „cool“ (správne uvažujúci). Čo znamená, aby verili zvestovaniu a posolstvám Denníka N, RTVS a ďalších zástupcov mainstreamového ideologického balastu.

Cuky/Hanzelová a Luky/Tódová sa rozhodli založiť projekt, v ktorom budú novinári chodiť po slovenských školách a presviedčať deti, aby uverili, čo im naservírujú „nezávislí“ presstitúti na obrazovke, v printe a na internete. Verejnoprávna redaktorka Hanzelová o svojom zámere informovala na Facebooku: „Na otázku, kto sleduje správy, alebo číta noviny, zostali všetky ruky dole. Na otázku, či sú médiá zmanipulované, hrdo vystrelila väčšina z nich okamžite. Dnešná prednáška pre stredoškolákov v Hlohovci s Monikou Tódovou bol veľký eye-opener. Značná časť fandí Kotlebovi, časť počula, že Matoviča platí Fico. Za chvíľku budú voliť, ale zrejme nepôjdu. Prečo? To presne nevedeli vysvetliť. Napriek tomu jeden diskutoval celkom k veci a asi 5 – 6 dievčat sme zaujali a zastavili nás po skončení.”

Redaktorka RTVS dostala nápad s projektom dávnejšie (možno niekto z jej inšpirátorov absolvoval v minulom režime PŠM a poradil) a teraz sa v tom utvrdila: „Už dlhšie to vo mne dozrieva, ale dnes som sa rozhodla – založím projekt, v ktorom budú novinári chodiť po školách a vysvetľovať študentom, ako pracujeme, prečo by nám mali/nemali veriť, a diskutovať s nimi na akékoľvek témy budú chcieť. Ak sa chcete pridať, budem rada. Ak máte nejaké know how, rada si dám poradiť. ”

Hanzelová chce svojím projektom nezištne pomáhať stredoškolákom, pretože to vníma ako svoje poslanie: „Verím, že to má zmysel. Ak sa nám podarí, podobne ako dnes, osloviť aspoň 5 ? 6 ľudí, je to lepšie ako nič. Sú to tisíce skorodospelákov, ktorí sú veľmi stratení v objeme informácií, beznádeji svojich rodičov a už o chvíľu budú rozhodovať o budúcnosti tejto krajiny. Momentálne im jediný zmysel dáva pravicový extrémizmus.”

Svitá na lepšie časy. Zmätení rodičia a ich školopovinné dietky konečne dostanú fundovanú pomoc a nemusia sa trápiť v objeme informácií. Pravda je len jedna a tú vám zadarmo a nezištne sprostredkujú Cuky a Luky/Hanzelová a Tódová v pozadí s Pentou, Esetom, Sorosom, americkými neoconmi, bruselskými eurobyrokratmi, agendou LGBTI a multi-kulti. Len tak budú Európa a svet naďalej prekvitať ako rajská záhrada mieru, bezpečnosti a blaženosti.

http://www.protiprud.sk/politika/2098.htm