„SLOBODNÝ SVET“ NEEXISTUJE

Skorumpovaný britský Najvyšší súd nie je ničím iným ako predĺženou rukou skorumpovaného amerického ministerstva spravodlivosti a splnil si svoju povinnosť slúžiť ako agent Washingtonu. https://www.rt.com/uk/542758-assange-extradition-appeal-granted/

Obvinenia proti Julianovi Assangeovi nedávajú zmysel. Assange nie je americký občan, ale obvinenia proti nemu predpokladajú, že je občanom USA v službách cudzej vlády. Je obvinený zo špionáže proti USA. Iné krajiny nás špehujú, rovnako ako naša vláda a obchodné firmy, rovnako ako USA špehujú iné krajiny a obchodné firmy, ale nikto za to nie je zatknutý, pokiaľ nejde o občana krajiny, ktorý špehuje a platí ho cudzia vláda. Neexistuje žiadny dôkaz, že by to Assange robil.

Assange je nezávislá osoba vykonávajúca legitímnu žurnalistiku. Zverejnil uniknuté dokumenty presne tak, ako to urobil denník New York Times, keď zverejnil dokumenty Pentagonu, ktoré unikli od Daniela Ellsberga, občana USA s previerkou na prísne tajné informácie. Na rozdiel od Ellsberga v prípade Assange nešlo o únik informácií. Assange bol vydavateľom rovnako ako New York Times. Snaha vlády USA potrestať Ellsberga a NY Times na súdoch zlyhala. Ellsbergovi bola udelená Cena Olofa Palmeho za „hlboký humanizmus a morálnu odvahu“.

Časy sa však zmenili. V Ellsbergových časoch mala vláda USA ešte dostatočnú pozíciu na to, aby prežila podvod, ktorý odhalili Pentagon Papers. V Assangeových časoch však zločiny a priestupky americkej vlády povesť Washingtonu vyprázdnili. Padlo rozhodnutie urobiť z Assangea exemplárny prípad, aby sa novinárom zabránilo v ďalšom odhaľovaní vojnových zločinov a podvodov Washingtonu na americkom ľude a spojencoch USA.

Rafael Correa, bývalý prezident Ekvádoru, ktorý dokázal Assanga na niekoľko rokov dostať z dosahu Washingtonu, povedal, že cieľom Washingtonu pri jeho nezákonnom a protiústavnom stíhaní Assanga je „zastrašiť ostatných“ a umlčať skutočnú žurnalistiku. Correa uviedol fakty také, aké sú: „Ak by Assange odhalil tajomstvá Číny, Ruska alebo ľavicových latinskoamerických vlád vrátane našej vlády, medzinárodná tlač by ho chválila, americký Kongres a britský parlament by ho vyznamenali. Ale pretože jeho činy boli proti záujmom USA, hegemónnej krajiny, bol označený za zločinca.“ https://www.rt.com/news/542890-rafael-correa-assange-case/

Americká žurnalistika je už odstavená. Všetko, čo prináša tlač, televízia a žurnalistika PBS, sú oficiálne príbehy. Americká žurnalistika slúži ako ministerstvo propagandy a ako nič iné. Na „slobodnom Západe“ už nie je možné vykonávať žurnalistiku.

Táto skutočnosť je zrejmá z toho, ako novinári zaobchádzajú s Assangom. Skutočná žurnalistika je závislá od prvého dodatku. Bez neho neexistuje žiadna žurnalistika. Prenasledovanie Assanga znamená smrť prvého dodatku. Americkí novinári však slúžili Washingtonu ako mafiánske komando a desať rokov vykonávali špinavú prácu Washingtonu, ktorý Assanga mlátil nekonečnými lžami.

Ak chcete vidieť nastupujúcu totalitu v západnom svete, všimnite si, že v 70. rokoch minulého storočia bol prípad proti Ellsbergovi zamietnutý zo súdu, ale v 21. storočí s prípadom takým slabým, že neexistuje, sa Washingtonu podarilo skorumpovať britský najvyšší súd, aby Assanga vydal Washingtonu nie z právnych dôvodov, ale z pomsty. Toto je prenasledovanie, nie legitímne stíhanie. Pridajte k tomu austrálske koncentračné tábory pre občanov podozrivých z nakazenia Covidom, väznenie neočkovaných občanov v Rakúsku a Nemecku, blokovanie pracovných miest a HDP, obmedzovanie slobody združovania a slobody pohybu, umlčiavanie vedeckých expertov, ktorí vyvracajú oficiálny falošný príbeh o Covide. Tento zoznam môžete doplniť.

Ľudia na „slobodnom Západe“ sú takí bezočiví, že väčšina z nich prijala obraz Assangea ako ruského špióna, ktorý prezentujú presstitúti. Ľudia sú príliš bezstarostní na to, aby si uvedomili, že aj keby táto lož bola pravdivá, nie je to dôvod na trestné stíhanie, keďže Assange nie je americký občan ani legálny obyvateľ USA.

Rafael Correa má pravdu. Washington je odhodlaný aj za cenu bezprávia urobiť z Assanga exemplárny prípad, a tým zaručiť, že jedinou prípustnou „žurnalistikou“ bude propaganda v mene washingtonských naratívov. Ide o rovnakú úplnú kontrolu nad vysvetľovaním, aká existuje v dystopickom románe Georgea Orwella 1984.

1984 prišiel o 37 rokov neskôr, ale teraz je tu naozaj.

Autor: Paul Craig Roberts

https://www.paulcraigroberts.org/2021/12/11/i-dont-want-to-hear-any-more-about-the-free-world-theres-not-one/