BILLY MILANO/M.O.D. – AMERICKÁ REALITA

Spevák skupiny Method od Destruction, 54-ročný Billy Milano Mosh, v rozhovore pre hudobný časopis tak ako vždy, na plné ústa a bez ohľadu na politickú korektnosť, vyjadril svoje názory nielen na hudbu, ale aj na spoločenské dianie a politickú situáciu v USA a v Európe.

Tvoj najnovší album má intro a outro s časťami prejavov dvoch amerických prezidentov, Dwighta D. Eisenhowera a J.F. Kennedyho. Prečo si vybral práve týchto dvoch prezidentov a ich prejavy?

Prezident Eisenhower, bývalý generál amerických vojsk za druhej svetovej vojny v Európe. Jeho reč nás všetkých varuje pred nebezpečenstvom moslimského sveta. Má pravdu, odtiaľ pochádzajú všetky problémy, ktoré mnoho rokov sužujú celý svet a dnes je táto téma ešte aktuálnejšia. Je to banda krvilačných beštií, túžiacich pod nadvláde nad celým svetom. Ďalej varuje svet pred spustením nekonečného kolotoča zbrojného priemyslu, ktorý s menšími prestávkami pretrváva dodnes. Všetko riadia korporácie, ktoré na tomto smrtiacom priemysle zarábajú neskutočné peniaze…Kennedyho šesť minút som vybral z päťdesiatminútového prejavu. Nebezpečenstvo veľkých, nenásytných korporácií, ktoré chcú ovládnuť ekonomiku, politikov a celý svet. Zotročia ľudstvo pod záštitou americkej demokracie. Možno práve to ho stálo život. Nebál sa komentovať to, čo sa dialo v americkej spoločnosti a vo vysokých politických kruhoch. Bol tým najvyšším, ale niektoré veci a chod týchto inštitúcií prezident nemôže ovplyvniť.

Čo Ťa znepokojuje v súčasnosti?

Nekontrolovaná imigrácia ľudí do Európy, ten kontinent predsa nie je nafukovací a živiť všetkých „nemakačenkov“ nemožno. Ďalej ma celkom štve americká odnož organizácie Antifa. Nie som fašista, ale tieto typy nie sú nič iného ako banda komunistických fašistov. Pamätajte na moje slová. Jediné, čo môžeme v tejto podivnej dobe robiť je snažiť sa ochrániť svoju rodinu a blízkych všetkými dostupnými prostriedkami. Aj keby to malo byť násilie alebo strelná zbraň.

Témy, o ktorých hovoríš, sa hodia k názvu nového albumu (pozn. – album Milanovej skupiny M.O.D.) „ Busted, Broke & American“…

Ľudia v Amerike, určite nielen tu, sú posadnutí bohatstvom, úspechom a chamtivosťou. Vôbec ich nezaujímajú ostatní, nejaká pospolitosť, komunity, rodina, príbuzní, priatelia. Každý si ide iba za svojim cieľom… Busted – ľudia sú uštvaní naháňačkou za mamonou. Broke – stigmy z toho, že nebudete úspešní. American – mali by sme zasa uvažovať o iných hodnotách.


Rock Magazine Spark 8/17