POLITIKA TRI ZA TRI

Ľubomír Huďo kandiduje na predsedu BSK: Ten, kto pracuje, kto platí dane a dodržiava zákony, má mať špičkovú bezpečnosť, špičkové zdravotníctvo a špičkové vzdelanie

Bratislava 25. septembra 2017

Do politiky vstupuje preto, aby to bola nezištná služba vo verejnom záujme, vyhlásil dnes na tlačovej konferencii v Bratislave nezávislý kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a novinár na voľnej nohe Ľubomír Huďo. Strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko na konferencii uviedla, že vlastného kandidáta na predsedu BSK nepostavila a rozhodla sa podporiť Ľubomíra Huďa.

Ten podľa vlastných slov pôsobí v médiách, do roku 2013 v oficiálnych a odvtedy na “alternatívnej scéne”. Do politiky na komunálnej úrovni sa rozhodol vstúpiť preto, aby ponúkol verejnosti zmenu v nezištnom a nie v straníckom záujme. Štandardné strany podľa jeho vyjadrenia klamú, kradnú, kamuflujú, korumpujú. “Som presvedčený, že veci sa dajú zmeniť, touto cestou, legálnymi prostriedkami, tzv. demokratickými, ako sú voľby, angažovanosť, účasť,” uviedol.

Slovami “tri za tri” zhrnul svoju základnú predstavu. “Ten, kto pracuje, ten kto platí dane a dodržiava zákony, má mať špičkovú bezpečnosť, špičkové zdravotníctvo a špičkové vzdelanie,” pokračoval s tým, že to tiež závisí od dostupných prostriedkov. Úrad BSK by podľa neho mohol mať aj oddelenie, ktoré bude právnymi odbornými radami pomáhať ľuďom s problémami s exekúciami.

Prvou vecou, ktorú chce Huďo po prípadnom zvolení za predsedu Bratislavského samosprávneho kraja spraviť hneď na začiatku, je audit. “Audit personálny, ekonomický, majetkový, pretože toto je základná vec, kam plynú prostriedky a v mene a v záujme koho,” zdôraznil. Dodal, že nasľubovať možno v rôznych oblastiach čokoľvek, ale vždy sú základnou otázkou finančné prostriedky, ako sa s nimi hospodári, aké sú finančné toky, komu plynú a na aké ciele.

Huďo sa napriek podpore ĽSNS a strany Priama demokracia považuje za nezávislého kandidáta, pretože nikdy nepracoval v straníckych štruktúrach. “Nemám tie kontakty a prepojenia ani v ekonomickej sfére, ani v straníckej,” vyhlásil. Nechce byť “trójskym koňom” žiadnej politickej strany.

“Ako viete, naša strana nepostavila samostatného kandidáta na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, preto sme sa rozhodli, že z 18 kandidátov podporíme pána Huďa, nakoľko sme sa spolu rozprávali a zistili sme, že máme veľmi veľa spoločného,” povedal poslanec Národnej rady SR za ĽSNS Martin Beluský.

O post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) zabojuje v tohtoročných novembrových voľbách do VÚC 18 kandidátov. Okrem Ľubomíra Huďa je to ďalších osem nezávislých kandidátov a takisto deväť nominantov politických strán či koalícií.

Kandidátom na miesto predsedu BSK je poslanec Národnej rady SR Juraj Droba, ktorý má podporu SaS, OĽaNO, NOVA, SMK-MKP, OKS, Zmeny zdola a Demokratickej únie Slovenska. Taktiež psychologička a predsedníčka Strany zelených Slovenska Natália Hanulíková, súkromný podnikateľ Ľubomír Kolárik s podporou Strany zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov a publicista i politik Daniel Krajcer, ktorý je kandidátom Mosta-Híd, SKOK-u a Strany zelených.

Šéfom BSK chce byť aj pedagóg Marián Leinerovič s podporou Nového parlamentu, farmaceut Milan Lopašovský, ktorého navrhuje Strana moderného Slovenska. Komunistická strana Slovenska nominovala prekladateľa Jalala Suleimana a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku kultúrno-osvetového pracovníka Andreja Trnovca.

Medzi nezávislými kandidátmi na predsedu BSK je bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, publicista Rastislav Blaško, podnikateľ Jozef Danko i súčasný šéf kraja Pavol Frešo. Taktiež podnikateľ Martin Jakubec, starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý, starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva a IT špecialista i bratislavský mestský poslanec Jozef Uhler.

Voľby do vyšších územných celkov budú v sobotu 4. novembra. Tentoraz budú jednokolové, čo znamená, že za predsedu bude zvolený ten kandidát, ktorý získa najviac platných hlasov.

http://www.hlavnespravy.sk/lubomir-hudo-ponukam-verejnosti-zmenu-v-nezistnom-nie-stranickom-zaujme/1148140